جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی
الف- لابیاپلاستی

اعمال جراحی مربوط به ناحیه تناسلی زنان در بسیاری موارد علاوه بر جنبه درمانی می تواند جنبه زیبایی نیز داشته باشد. از اعمال جراحی شایع Labiaplasty یا ترمیم لبهای کوچک ناحیه تناسلی می باشد که از اندیکاسیونهای آن گذشته از مسائل زیبایی، احساس ناراحتی به علت سایش و تماس مکرر با لباس زیر در این ناحیه و احساس رطوبت به علت بزرگ بودن این لبها و همچنین ایجاد مشکل در زمان مقاربت می باشد.

بزرگ بودن لب های کوچک در زنان می تواند کاملا ارثی باشد ولی با افزایش سن و افزایش تعدادزایمان ها اندازه آن می تواند بزرگتر شود درمواردی نیز خودارضایی بیش از اندازه در سایز آن دخیل می باشد . این مسئله در بسیاری از موارد مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما در مواردی که ازاندازه معینی بزرگتر شود منجر به ایجاد علائمی مانند تحریک و احساس ناراحتی به دنبال پوشیدن لباس زیر تنگ و همچنین ایجاد ناراحتی در زمان نزدیکی شود . از سویی تعدادزیادی از بیماران از شکل ظاهری لب ها راضی نبوده و به دنبال ترمیم آن می باشند لذا لابیا پلاستی از اعمال شایع زیبایی زنان بوده که به روش های مختلف انجام پذیر است و یک عمل سر پایی محسوب می گردد ولی ترجیحا زیر بیهوشی انجام می شود .

جوانسازی ناحیه تناسلی

جوانسازی ناحیه تناسلی

ب- جوانسازی ناحیه تناسلی

جراحی زیبایی که در این ناحیه نسبتا شایع می باشد بزرگ کردن یا کوچک کردن لبهای بزرگ می باشد که بزرگ کردن اغلب توسط تزریق چربی که در چند نوبت انجام می شود و این مورد نیز در افرادی که کاهش وزن قابل توجهی داشته اند یا بطور ارثی لبهای بزرگ کوچک دارند و همچنین بخاطر افزایش سن دچار اتروفی این ناحیه شده اند انجام پذیر است.

روش دیگرتزریق ژل در این ناحیه می باشد و مانند تزریق ژل به دیگر نواحی بدن عمری حدود 6 ماه دارد و در مقایسه با تزریق چربی از ارجعیت کمتری برخوردار است.

ساکشن یا برداشتن چربی های ناحیه فوقانی تناسلی زنان اقدامی است که اغلب در زمان لیپوساکشن شکم انجام می شود اما در مواردی که به تنهایی برای بیمار ناخوشایند باشد به خصوص در افراد چاق نیز می توان جهت این ناحیه لیپو ساکشن انجام داد.

از اعمال جراحی شایع این ناحیه تنگ کردن کانال واژینال می باشد و همچنین ترمیم ناحیه مدخل ورودی که البته با اختراع لیزر واژینال خوشبختانه بطور قابل توجهی شیوع انجام آن در دنیا کاسته شده و در ایران نیز به یاری خداوند کاسته خواهد شد.

در اين مركز روزهاي يكشنبه مشاوره ي رايگان جهت ليزر واژينال با هماهنگي قبلي انجام ميگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *