رادیو سرجری و لابیاپلاستی با RF

کاربرد RF جراحی در عملهای زیبایی ، عملهای لاپاراسکوپی ، گوش حلق بینی ،چشم و جراحی عمومی میباشد.
عمده ي اعمال زیبایی که بصورت سرپایی و بدون نیاز به بیمارستان و اطاق عمل بوسیله ی رادیو سرجری یا RF انجام میشود عبارتند از: برشهای جراحی در عملهای زیبایی زنان ، برداشتن ضایعات پوستی مخاطی از نقاط مختلف بدن ، برداشتن خالها وفيبرمها وليپوم هاي پوستی و همچنین نمونه برداری از ضایعات، از بین بردن زگیل های نواحی بدن بخصوص ناحیه تناسلی، برداشت ضایعات پوستی مانند خالهاي گوشتی با پایه یا بدون پایه .كاركرد با RF متد های مختلفی دارد و میتواند بصورت برداشتن کامل ضايعه و انجام آسیب شناسی باشد ،يا بصورت Shaving یا تراشیدن باشد که معمولا در نواحی حساس مانند صورت انجام میشود.

برداشت زگیل با rf

کاربرد آر اف

کاربرد آر اف

در مورد برداشتن زگیل ها نیز روشهای متعددی وجود دارد که از انواع آن میتوان به فریز یا انجماد ، سوزاندن یا کوتریزاسیون ، استفاده از دارو ها ، لیزر و RF اشاره نمود که بستگی به تعداد و محل زگیل و همچنین اندازه آن دارد، اما درکل بین روشهای رایج ،RF و لیزر از ارجحیت بالاتری برخوردارند.

روش جراحی های زیبایی سرپایی توسط رادیو سرجری RF ، در بین جراحان و همینطور بیماران، ازجذابیت بالایی برخوردار است که علت این جذابیت در بین پزشکان ، نحوه ی عملکرد این روش میباشد بطوریکه در برشهای جراحی با رادیوسرجری ،ازالكترودهای بسیار ظریف استفاده مي شود که نوک این الكتردها ضخامتی به اندازه ی قطر مو دارند لذا آسیب و تخریب بافتی بسیار کمتری نسبت به تیغ جراحی داشته و از سویی بعلت ایجاد حداقل حرارت در بافت و حداقل زمان و اندازه ی تماس با پوست ،روش ایمن تری نسبت به جراحی با تیغ جراحی محسوب میگردد . بنابراین ایجاد جای زخم و خونریزی در جراحي با RF، بطور قابل ملاحظه ای کاهش نشان ميدهد.

اما در بین بیماران نیز این روش ازمحبوبیت بالایی برخوردار است ،زیرا درد بعد از جراحی و عوارض آن در مقایسه با روشهای رایج بطور محسوس کمتر میباشدو علت ان خروج انرژی با حداکثر فرکانس و حداقل شدت است، لذا آسیب حرارتی به بافتها برخلاف کوتر یا سوزاندن ، به حداقل ممکن مي رسد.

عکس دستگاه رادیو سرجیعکس دستگاه رادیو سرجی

از دیگر موارد کاربرد رادیوسرجری ،از بین بردن موهای زائد سفید است که با هیچ نوعی از لیزر قابل برداشتن نیستند و همچنين برای درمان واریسهای سطحی و عمقی از این دستگاه میتوان استفاده کرد که در چند جلسه وبه فواصل 2 ماه انجام میگردد.

دستگاه رادیو سرجیدستگاه رادیو سرجی

نکته بسیار مهم در انتخاب جراحی با رادیوفرکانس ، اطمینان یافتن از استاندارد بودن و در نتیجه سطح بالای ایمنی دستگاه مورد نظر میباشد .يك نكته ي مهم شباهت ظاهري اين دستگاه با كوتر مي باشد كه اگر سهوا از كوتر بجاي آر اف در برشهاي پوست استفاده شود عوارض سوختگي شديدي بجاي خواهد گذاشت.

مهمترین اختلاف عملکرد کوتر با رادیو سرجری ، تفاوت در میزان فرکانس و شدت جریان و انتقال حرارت میباشد که برعکس رادیو فرکانس، در کوتریزاسیون فرکانس پایین بوده وانتقال حرارت بالا میباشد.

متاسفانه در بازار نیز انواع دستگاه های رادیو سرجری وجود دارند که در مواردی کیفیت آنها قابل قیاس با هم نمی باشد و در صورتیکه پزشک جراح اطلاعات کافی از مشخصات فنی دستگاه نداشته باشد یا اطلاعات توسط شرکتهای فروش به اشتباه داده شده باشد، بطور محسوس از کارایی دستگاه میکاهد و به عوارض ناشی از آن می افزاید.

رادیو سرجی

رادیو سرجی

از انواع دستگاه های RF جراحی میتوان از elman امریکا یا Atmos آلمان نام برد ، گرچه انواع داخلی این دستگاه نیز موجود میباشد که البته کمتر برای کارهای جراحی قابل استفاده بوده و برای پروسه های سطحی و کوچک با رعایت حداکثر ایمنی در برخی از کلینیک ها در حال استفاده می باشد.

اولین برند رادیوسرجری از نظر استانداردهای جهانی ، رادیو سرجری Elman میباشد که ساخت کشور آمریکا بوده ومورد تایید سازمان ان کشور میباشد.اين برند از قدمت بالايي برخوردار است و در برخي از كلينيك هاي پوست و جراحي كه از استاندارد بالايي برخوردارند،درحال استفاده مي باشد.

در مرکزاينتيما نيز ازاین برند استفاده میگردد بطوریکه درمواردي انجام اعمال جراحی مانند لابیا پلاستی، استفاده از آراِف Elman به لیزرترجيح داده می شود.

لابياپلاستى با RF surgery چیست وچه کسانی آن را انجام میدهند؟

لابیاپلاستی با RF به این علت اجرا میشود که تا لابیا هایی که حالا به هر دلیلی تغییر فرم و ظاهر داده و فرد مورد نظر را مورد اذیت قرار داده است، بهبود دهد. با انجام این عمل عملکرد و  حساسیت واژن بهبود پیدا میکند و پس از انجام این جراحی زیبایی به زندگی عادی و روزمره خودبر خواهید گشت.

چه کسانی لابياپلاستى با RF surgery را انجام میدهند؟

بانوانی که دارای لابیاهایی در اندازه های بزرگ و همچنین غیر طبیعی و یا بانوانی که به علت داشتن زایمان های مکرر، ظاهری طبیعی در قسمت لابیا خود نداشته اند و درنهایت با مشکل روبرو شده اند،لابیاپلاستی با RF را انجام میدهند.

از جمله کسانی که نمی توانند لابیاپلاستی را انجام دهند، بانوانی هستند که اصطلاحا سیگاری هستند ، اما در دیگر خانم ها اجرای این جراحی موفقیت آمیز هست و میتوانند با انجام این نوع از جراحی زیبایی و شادابی واژن به هدف خود از لابیاپلاستی یا همان داشتن واژن فوق العاده زیبا تر و حساس تر و فعال تر در رابطه زناشویی خود برسند.

مزایای انجام لابیاپلاستی با RF:

  1. ترمیم در سریع ترین زمان
  2. کاهش تورم
  3. کاهش کبودی
  4. درد کمر کمتر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *