(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

تزریق چربی و ژل به واژن

Contents

تزریق چربی و ژل به واژن

ناحیه تناسلی زنان به قسمت بیرونی یا ژنیتال و قسمت داخلی یا واژینال تقسیم بندی می شود . در این مقاله قصد داریم در مورد ناحیه تناسلی خارجی یا ژنیتال که به غلط نام آن را واژن گذاشته اند بپردازیم .
ناحیه خارجی اندام تناسلی بانوان از چند قسمت تشکیل می شود که بیشتر اعمال جراحی زیبایی روی قسمت لب های بزرگ، لب های کوچک، کلیتوریس و پوست روی کیلتوریس انجام می شود . اصولا کوچک تر شدن حجم لب های بزرگ به علل مختلفی پیش می آید که عبارت است :

  • کاهش وزن شدید در اثر رژیم ها یا ورزش های سنگین
  • یائسگی که باعث ایجاد کاهش کلاژن در نواحی مختلف می شود
  • مسئله آناتومیک و مادرزادی

متد ها و روش های مختلفی که برای این جراحی توسط متخصص جراح زیبایی زنان استفاده می شود در زیر برای شما توضیح داده شده است.

تزریق چربی و ژل به واژن
تزریق چربی و ژل به واژن

تزریق ژل به واژن

ساده ترین روش زیبایی که سبب افزایش حجم و زیبایی ناحیه تناسلی می شود تزریق ژل به واژن است . ژل ها خود به دو نوع ثابت و موقت مورد استفاده قرار می گیرند . ژل های دائم به دلیل داشتن عوارض در دنیا منسوخ شده اند، اما در مورد ژل های موقت که آن هم برای موارد مختلف کاربرد دارد، برای این ناحیه بیشتر از ژل های حجم دهنده استفاده شود که برندهای خاصی دارد که بهتر است از بهترین برند استفاده شود، که عوارض آن را کاهش دهد . این تکنیک برای افزایش حجم مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن می پردازیم …

مزایا و معایب تزریق ژل به ناحیه تناسلی

این روش زیبایی به راحتی قابل انجام است و معمولا به صورت سرپایی در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد . اما از معایب آن که عبارت است از: احتمال افزایش عفونت در ناحیه به دلیل مرطوب بودن آن بسیار زیاد است و حتی در برخی از موارد می تواند موجب پس زدن ژل می شود .
از دیگر معایب این روش تزریقی ناهمواری و ایجاد پستی و بلندی در ناحیه تناسلی است که به وضوح قابل رویت نیز می باشد و همچنین می تواند موجب گلوله گلوله شدن در ناحیه تناسلی شود . معمولا اکثر بیماران با این روش حتی در صورتی که بهترین متد تزریق هم به کار رفته باشد ناراضی بوده و ترجیح می دهند از دیگر روش های زیبایی استفاده نمایند .

ماندگاری تزریق ژل به ناحیه تناسلی

ماندگاری تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بین شش ماه تا یک و نیم سال خواهد بود و در نوبت های بعدی هم فرد می تواند مجددا تزریق نماید و پس از آنکه مدت زمان ماندگاری آن به پایان رسید برگشت پذیر به مرحله اولیه نخواهد بود بدین صورت که تا حدی سبب تقویت کلاژن سازی شده است و حجم افزایش یافته تر از دفعه قبلی است .

تزریق چربی به واژن

چربی یک فیلر طبیعی است و معمولا چربی از قسمت های مختلف بدن خود فرد برداشته می شود . این روش می تواند هم در اتاق عمل و مطب انجام شود .

مدت زمان انجام تزریق چربی و ژل به ناحیه تناسلی

البته مدت زمان انجام این روش زیبایی به نسبت تزریق ژل کمی طولانی تر است. معمولا تزریق ژل حدود ده دقیقه  زمان می برد اما در صورتی که در روش تزریق چربی به دلیل اینکه چربی طی چند مرحله آماده تزریق می شود، حدود یک تا دو ساعت زمان می برد .

تعداد جلسات تزریق چربی به ناحیه تناسلی

تعدا جلسات تزریق چربی به ناحیه تناسلی بانوان به عوامل مختلفی بستگی دارد . معمولا تعداد جلسات بین یک تا سه جلسه می باشد . در برخی از افراد ممکن است تا سه جلسه نیاز داشته باشد و در برخی دیگر نیاز به یک جلسه می باشد . معمولا تزریق بار دوم پس از سه تا چهار ماه انجام می شود .

دکتر سونیا کاظم زاده جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره های ۲۲۰۳۹۹۵۲ – ۲۲۰۵۶۸۰۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سونیا کاظم زاده مراجعه کنید .

ماندگاری تزریق چربی به ناحیه تناسلی

ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد . مدت زمان ماندگاری تزریق چربی با توجه به نحوه استخراج چربی از بدن فرد، فرآیند آماده سازی چربی متفاوت خواهد بود . در صورتی که این روند به درستی انجام شود و آسیبی به بافت چربی وارد نشود ماندگاری بیشتری خواهد داشت  . تزریقی که برای فرد انجام می شود حدود سی درصد باقی خواهد ماند . به همین خاطر در مرحله اول میزان تزریق چربی معمولا زیاد خواهد بود تا پس از جذب و باقی ماندن سی درصد از میزان چربی تزریق شده یک حجم قابل قبولی برای فرد باقی مانده باشد .

مزایا و معایب تزریق چربی به ناحیه تناسلی

چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است به همین خاطر به دلیل طبیعی بودن آن ناهمواری که در تزریق چربی به نسبت تزریق ژل بسیار کمتر خواهد بود . ژل بسته به نوع برند آن هزینه های متفاوتی دارد اما چربی چون از بدن خود فرد گرفته می شود به نسبت ارزان تر خواهد بود و تنها هزینه مشمول خود پروسیجر خواهد بود . از دیگر مزیت های این روش تزریق احتمال عفونت بسیار کمتر خواهد بود .
ناحیه تناسلی به دلیل مرطوب بودن تا حدی امکان مبتلا شدن به عفونت وجود دارد، اما به اندازه تزریق ژل احتمال عفونت بسیار ناچیز است .

نتیجه گیری

روش های متعددی به منظور زیبایی ناحیه تناسلی و جوانسازی واژن  یا تغییر فرم و لابیاپلاستی وجود دارد . در صورتی که خواهان زیبایی ناحیه تناسلی خود هستید جهت انتخاب روش مناسب می توانید با بهترین دکتر لابیاپلاستی مشورت نمایید .

پاسخ

Call Now Button