(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

سوالات رایج لابیاپلاستی

پاسخ دکتر کاظم‌زداه به سوالات پرتکرار درباره لابیاپلاستی

۱. آیا امکان انجام عمل لابیاپلاستی برای افراد باکره جود  دارد؟

بله ساختار واژن به گونه‌ای است که پرده هایمن در قسمت داخلی کانال واژن وجود دارد. لب‌های مینور و ماژور که قسمت‌های اصلی در این جراحی  هستند در قسمت بیرونی قرار دارند. به همین دلیل در حین عمل چه انجام به صور جراحی یا با استفاده از آراف و لیزر هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمیشود.

۲. آیا امکان انجام عمل لابیاپلاستی در حین بارداری یا در زمان زایمان وجود دارد؟

لابیاپلاستی یکی از عمل‌هایی است که با هدف زیبایی واژن انجام میشود. در این عمل، لابیاها که در اثر عوامل مختلفی از جمله بارداری و زایمان بزرگ شده‌اند با لیزر یا جراحی سنتی به حالت اولیه برمی‌گردند.

اما سوال بسیاری از بانوان این است که آیا امکان انجام این عمل همزمان با زایمان وجود دارد یا خیر؟

همزمانی این ۲ عمل توسط پزشکان به هیچ عنوان توصیه نمیشود. زیرا در دوران بارداری حجم خون به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده.  تمامی نواحی بدن به‌خصوص ناحیه تناسلی و لگن دچار پرخونی شده است. لذا احتمال عفونت و خونریزی‌های غیر قابل‌کنترل در جراحی‌های زیبایی مانند کوچک‌کردن شکم(ابدومینوپلاستی)، ساکشن و حتی لابیاپلاستی افزایش میابد. به همین دلیل همزمانی این جراحی‌ها روشی غیرعلمی و خطرآفرین میباشد.

  • توصیه میشود در صورت قصد انجام عمل‌های زیبایی واژن حداقل ۵ ماه پس از زایمان(طبیعی و‌ سزارین)اقدام کنید. زیرا پس از گذشت ۵ماه سیستم‌بدن فرد زایمان کرده به حالت عادی برمیگردد.

انتظارات پس از انجام عمل

۳. پس از انجام لابیاپلاستی چه انتظاراتی داشته باشیم؟

روز اول پس از این عمل تورم لابیا مینور، ماژور و کولیتورس طبیعی است. شما میتوانید برای کاهش تورم از کمپرس سرد و برای کنترل درد از مسکن‌ها استفاده کنید.  در ادامه تا انتهای هفته تورم و درد کاهش میابد و میتوانید با مشورت پزشک برخی از امور مانند حمام کردن را انجام دهید.

در هفته ۲ و۳ پس از جراحی شما مراحل سخت را پست سرگذاشته‌اید و روبه بهبودی هستید. در این دوران بخیه‌ها جذب شده و تورم کاهش میابد. به همین دلیل شما میتوانید فعالیت‌های سبک روزانه خود را از سر بگیرید.

در هفته چهارم میتوانید وورزش‌های سبک انجام دهید اما از پوشیدن لباس زیر تنگ و نامناسب و رابطه جنسی پرهیز کنید.

در هفته ششم شما شاهد بهبودی کامل، و رفع تورم هستید و میتوانید شروع روند عادی زندگی و رابطه جنسی خود را داشته باشید.

دوره نقاهت در جراحی لابیاپلاستی

۴. مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی چیست؟

استفاده از سرما درمانی و گرمادرمانی در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی میتواند روند بهبود را تسریع بخشد. سرمادرمانی در روزهای اولیه پس از عمل به کاهش درد و تورم کمک میکند. گرما درمانی به جوش خوردن ناحیه و بخیه‌ها کمک میکند. به همین دلیل  بلافاصله پس از انجام عمل در کلینیک از بایوپترون استفاده میشود.

۵.دوره نقاهت در لابیاپلاستی چقدر زمان میبرد؟

دوره نقاهت و کسب بهبودی کامل به روش انتخابی برای انجام جراحی بستگی دارد. در روش جاحی با لیزر و آراف، یک هفته اول زمان مهم و حیاتی است.بهبودی کامل در این روش ۴ الی ۶ هفته زمان میبرد.

در روش جراحی سنتی در اتاق عمل، ۲ هفته اول زمان مهم و حیاتی در دوران نقاهت محسوب میشود. دستیابی به بهبودی کامل در این روش طولانی‌تر میباشد و حداقل ۲ ماه زمان میبرد.

۶. پس از گذشت چه زمانی از انجام لابیاپلاستی فرد به زندگی عادی برمیگردد؟

عموما افراد پس از یک هفته به روتین کارهای سبک بازمیگردند. اما برای انجام اموری مانند ورزش های سنگین، رابطه جنسی و … بسته به عمل و روند بهبودی فرد، ۱ الی ۲ ماه زمان نیاز است.

اهمیت انتخاب پزشک

۷.آیا انجام عمل لابیاپلاستی میتواند سبب اختلال در حس جنسی شود؟

خیر، در صورت انجام این عمل توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی،  هیچ آسیبی به اعصاب جنسی وارد نمیشود. زیرا این عمل بر روی لب‌های مینور و ماژور انجام میشود. حتی در بسیاری از موراد به دلیل تغییر شکل ظاهری و از بین رفتن قسمت‌های اضافه در لابیاها فرد لذت جنسی بیشتری را نیز تجربه میکند.

پاسخ

Call Now Button