دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.
مراجعه به پزشک زنان

ضرورت مراجعه به پزشک زنان

اهمیت مراجعه به پزشک زنان

مراجعه به پزشک زنان و انجام معاینات دوره‌ای یکی از امور ضروری در زندگی هر خانمی میباشد. بیشترین سوالاتی که  بانوان در این خصوص دارند عبارتند از بهترین زمان مراجعه چه وقت است؟ بهترین سن شروع  چه زمانی است؟ فاصله مراجعات چقدر به چقدر باید باشد؟

در این مطلب قصد داریم که اطلاعاتی را در جهت آشنایی با نحوه و امور مورد نیاز در مراجعه شما عزیزان به پزشک زنان و از همه مهمتر ضرورت انجام این کار در اختیار شما قرار دهیم.

انتخاب بهترین پزشک

یک پزشک خوب در درجه اول باید به شما حس امنیت و آرامش دهد. تا با اعتماد به او بدون حس خجالت یا سختی، از مشکلات خود صحبت کنید. بیان کامل مشکلات جنسی یا بیماری‌های زنان هم به شما و هم به پزشک شما در تشخیص راحت‌تر کمک میکند. به همین دلیل پیش از انتخاب میتوانید اطلاعاتی در این خصوص در وبسایت یا فضای مجازی متخصص زنان بیابید و در صورت برقراری ارتباط روحی و روانی با او برای معاینات به او مراجعه کنید.

نکته دیگر در انتخاب مجرب‌ترین پزشک توجه به تحصیلات آکادمیک و بورد تخصصی او است. این موارد به پزشک در تشخیص مشکل شما و انتخاب بهترین و جدیدترین متدها کمک میکند و باعث میشود شما تجربه خوشایندی از مراجعه خود کسب کنید. تا در مراجعات بعدی با میل شخصی و بدون هیچ سختی معاینات دوره‌ای خو را انجام دهید.

ضرورت معاینات سالانه

انجام آزمایشات دوره‌ای در حفظ سلامتی شما بسیار اهمیت دارد. در سنین پایین‌تر یا پیش از برقراری رابطه جنسی دیدن متخصص زنان به صورت سالانه کافی است. اما با افزایش سن یا مشاهده موراد مشکوک در ناحیه تناسلی توصیه میشود هر ۶ ماه یکبار به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات لازم را انجام دهید.

همیشه به یاد داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است. در بسیاری از بیماری‌های زنان نیز در صورت انجام آزمایشات در زمان مشخص، تشخیص و جلوگیری از رشد بیماری راحت تر است. حتی در بسیاری از موارد سرطان‌های دهانه رحم و تخمدان با پاپ‌اسمیر به موقع قابل پیشگیری میباشد.

 آمادگی لازم پیش از مراجعه به پزشک زنان

پیش از هرگونه موردی شما ابتدا باید شرم و خجالت خود را در این باره کنار گذاشته و به متخصص در این حوزه مراجعه کنید. در زمان مراجعه، به تمام سوالاتی که از شما میشود با دقت و به درستی پاسخ دهید. شما میتوانید مشکلات خود را پیش از رفتن به کلینیک روی کاغذی نوشته تا در هنگام مراجعه موردی را قلم نیندازید.

همچنین برخی از بانوان ممکن است حس ناراحتی یا عدم امنیت در انجام معاینات واژن داشته‌باشند. باید آگاه باشید که یک پزشک زنان خوب هیچگاه تا زمانی که شما راحتی کامل را بدست نیاورده‌اید معاینات را آغاز نمیکند. به همین دلیل بدون هیچ نگرانی از درد و ناراحتی به متخصص مورد نظر خود بروید.

سخن آخر

با مطالعه موارد بالا به اهمیت مراجعه به پزشک زنان در حفظ سلامتی خود پی بردیم. برای انتخاب پزشک مانند انجام هر کار دیگری حتما در ابتدا تحقیق کنید. بررسی خود را صرفا به جستجو در گول یا فضای مجازی پزشک محدود نکنید و از بیمارا پزشک نیز نظرخواهی کنید. در انجام امور زیبایی زنان حتما به کلینیک پزشک مراجعه کنید و از نمونه کارهای انجام شده توسط پزشک دیدن نمایید تا مطمئن شوید که نحوه کار با تصویر ذهنی شما همخوانی داشته باشد.

در نهایت پس از انجام تمام امور شما میتواند اطمینان داشته باشید که بهترین دکتر لابیاپلاستی ، جوانسازی واژن، رفع تیرگی یا هرگونه بیماری دیگری در زنان را یافته‌اید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *