(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

فیبروم رحم از نشانه تا درمان

فیبروم رحم از نشانه تا درمان

فیبروم رحم واژه ای است که اکثر بانوان با آن آشنایی دارند، اغلب آن ها یا به آن مبتلا بوده و یا مبتلایان به آن را در اطراف خود دیده اند. گاهی عدم آگاهی درباره نوعی بیماری شایع آن را تا سر حد نگرانی از سرطان خواهد برد. این نوع بیماری نیز می تواند با نداشتن آگاهی از ان تبدیل به باوری غلط از سرطان شود.

همانطور که می دانید سرطان ها به دو نوع مشخص خوش خیم و بد خیم تقسیم می شوند. اما خوش خیمی یک توده می تواند خیال مبتلایان را تا حد زیادی آسوده کند. فیبروم رحم نیز از آن دسته از توده هایی است که نام خوش خیمی به خود گرفته و آن چنان که از آن صحبت می شود خطرناک نیست.

اما باید بگوییم این نوید از بی خطر بودن این توده بستگی به عواملی نظیر تشخیص ودرمان زود هنگام آن دارد.

برای بررسی و توضیحات بیشتر در خصوص این بیماری در بانوان پیشنهاد می کنیم خواندم مقاله پیش رو را از دکتر سونیا کاظم زاده متخصص زنان وزایمان از دست ندهید:

فیبروم رحم چیست؟

فیبروم رحم نوعی سرطان خوش خیم بوده که در میان بانوان فراگیر است. این توده اگراز لحاظ اندازه کوچک باشد ایجاد مشکل نکرده و عموما بانوان نشانه خاصی را از آن دریافت نمی کنند. اما اگر همین عارضه قدری بزرگ شود درد های ناحیه لگن و شکم را در پی خواهد داشت و به همین شکل می تواند قاعدگی توامان با درد را نیز به بار آورد.

همانطور که گفته شد این توده ها اگر به موقع تشخیص داده نشده و درمان نشوند می تواند برای بانوان مشکل آفرین باشند و در آخر برداشت رحم را برای آن ها ایجاب کند.

فیبروم رحم

فیبروم رحم

علت فیبروم رحم

گرچه تا به امروز علت مشخصی برای این عارضه در نظر گرفته نشده است، اما گمان می رود تعدادی از عوامل که درزیر شرح داده خواهد شد در ایجاد آن نقش داشته باشند.

هورمون ها

استروژن و پروژسترون که از هورمون های اصلی بدن به حساب می آید به دلیل ایجاد پوششی جدید در رحم بعد از هر دوره قاعدگی، می تواند فیبروم رحم را سبب شود.

سابقه خانوادگی

همانطور که از واژه خانوادگی پیداست، ابتلا به فیبروم رحم در بستگان درجه یک می تواند ابتدا به آن را در افراد بیشتر کند.

بارداری

در این مورد نیز به دلیل افزایش هورمون های استروژن و پروژسترون در این دوران ابتلا به فیبروم رحم نیز افزایش می یابد. این نکته حائز اهمیت است که اگر بانویی به فیبروم رحم مبتلا باشد و سپس باردار شود احتمال بزرگ شدن فیبروم او نیز وجود دارد.

دکتر سونیا کاظم زاده جراح زیبایی زنان در تهران، با استفاده از جدیدترین دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
شما عزیزان می توانید از طریق زیر با دکتر کاظم زاده ارتباط برقرار نمایید:
شماره های تماس: ۲۲۰۳۹۹۵۲-۲۲۰۵۶۸۰۹
صفحه اینستاگرام دکتر سونیا کاظم زاده

نشانه های فیبروم رحم

با داشتن نشانه های زیر متوجه خواهید شد که به فیبروم رحم مبتلا هستید یا خیر. در صورت ابتلا به آن در پی یافتن بهترین متخصص زنان باشید، که تا بتوانید به سرعت آن را درمان کرده و از عود و پیشرفت آن جلوگیری کنید:

  • درد در ناحیه کمر و پا
  • خونریزی های غیر عادی در دوران قاعدگی
  • خونریزی های بین یک قاعدگی تا قاعدگی دیگر
  • درد به هنگام برقراری رابطه جنسی
  • بزرگ شدن ناحیه شکم
  • احساس درد در ناحیه پهلو و لگن

درمان فیبروم حم

در درمان فیبروم رحم اولین قدم انتخاب درمان بر اساس سن و سلامت عمومی بیمار است. پزشک با در نظر گرفتن این موارد بهترین راه درمان را انتخاب و یا از درمان های ترکیبی استفاده خواهد کرد.

فیبروم رحم

فیبروم های رحم

فیبروم رحم

جراحی فیبروم رحم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما میتوانید به صورت آنلاین و حضوری از مشاوره رایگان دکتر کاظم‌زاده در تمام امور درمانی مانند فیبروم رحم، هیستروکتومی و … . امور زیبایی مانند جوانسازی واژن و لابیاپلاستی استفاده کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button