دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.
لاپیاپلاستی چیست

هرآنچه باید از لابیاپلاستی بدانیم!

لابیاپلاستی یک روشن مدرن در زمینه زیباسازی ناحیه واژن بانوان محسوب می‌شود که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است اما تصمیم گیری به انجام روش‌های زیبایی همیشه سوالات و نگرانی‌هایی  را برای فرد به همراه دارد که گاهی حتی باعث می‌شود فرد از انجام آن صرف نظر کند. در این مقاله قصد داریم به تمام سوالاتی که برای فرد پس از تصمیم‌گیری به انجام این روش زیبایی ایجاد می‌شود پاسخ دهیم. سوالاتی از جمله لابیاپلاستی چیست؟، مزایای لابیاپلاستی چیست؟ دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

لیزر
لابياپلاستي با ليزر

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی چیست؟ امروزه شاید واژه لابیاپلاستی را زیاد شنید باشیم و یا با افرادی برخورد کرده باشیم که از انجام این روش زیبایی بسیار راضی بودند اما اولین سوالی که برایمان پس از شنیدن این واژه ایجاد می‌شود این است که لابیاپلاستی چیست؟

در زمان قدیم صحبتی در زمینه مشکلات و نارضایتی بانوان از ظاهر و اندازه واژن نمی‌شد و فرد اغلب سکوت را به مطرح کردن مشکل و درمان آن ترجیح میداد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش توجه به زیبایی اندام بدن، عمل لابیاپلاستی به صورت چشمگیر مورد توجه قرار گرفته است.

به بیانی دیگرلب‌های کوچک به صورت آناتومیک معمولا طوری در بدن اندام تناسلی قرار می گیرد که توسط لب های بزرگ پوشیده شود . البته این فرم لب‌های کوچک خیلی متعدد است و بسته به نژاد، ارث و همین طور چاق و لاغر شدن های زیاد، زایمان، سن می تواند تغییر پذیر باشد و سایز آن بزرگ یا کوچک شود و همین طور دوره بلوغ و مسائلی مثل تحریکاتی که توسط خود فرد در این ناحیه انجام می شود، می تواند روی فرم و بیشتر روی سایز این قسمت تاثیر گذار باشد. مشکل زمانی بروز پیدا می‌کند که شکل ظاهری و اندازه‌ی واژن به قدری بزرگ باشد که فرد در هنگام انجام حرکات ورزشی، پوشیدن لباس‌های تنگ و حتی رابطه جنسی دچار مشکل شود که پس از آن فرد برای درمان اقدام می‌کند.

علت انجام لابیاپلاستی چیست؟

زمانی که زندگی روزمره فرد دچار اختلال شود فرد تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌گیرد. در ادامه مقاله به تعدادی از موارد که می‌تواند فردا را به انجام لابیاپلاستی ترغیب کند اشاره می‌کنیم.

بیشتر بدانیم: سوالات رایج لابیاپلاستی

علت انجام لابیاپلاستی:

  • بهبود در ارتباط جنسی
  • زیبایی ظاهری واژن:  نامتقارن بودن و یا شکل ظاهری واژن یکی دیگر از دلایلی است که فرد را به انجام لابیاپلاستی ترغیب می‌کند. در برخی بانوان یک طرف لبه لابیا مینور بلندتر یا شکل متفاوتی نسب به سمت دیگر دارد که علاوه بر مشکلاتی که برای فرد ایجاد می‌کند، ظاهر آن نیز ممکن است برای فرد آزار دهنده باشد. 
  •  بهبود سطح بهداشت فرد: زمانی که لبه‌های لابیا مینور در فرد بزرگ باشد رعایت بهداشت را دچار مشکل می‌کند و باعث عفونت در فرد می‌شود که این عارضه می‌تواند باعث سوزش و خارش واژن شود. 
  • افزایش اعتماد به نفس: یکی دیگر ازدلایلی که باعث می‌شود فرد علاقه‌مند به انجام لابیاپلاستی شود افزایش اعتماد به نفس است چرا که ظاهر نامتقارن واژن می‌تواند برای فرد بسیار آزار دهنده باشد.
  • سهولت در انجام تمرینات ورزشی: نامتقارنی در لبه‌های واژن و یا بزرگ بودن لبه باعث می‌شود فرد در هنگام انجام ورزش دچار مشکل شود که فرد را ترغیب به انجام عمل می‌کند.

زمانی که فرد با پاسخ سوال لابیاپلاستی چیست رسید به دنبال پاسخی برای علت انجام آن می‌گردد که در این مقاله به چند مورد از آن اشاره کردیم. به طور کل در انجام لابیاپلاستی نکته‌ای که بسیار مهم است انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران است چرا که با این انتخاب از بروز عوارض پیشگیری می‌کینم.

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”لابیاپلاستی با آراف”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”لابیاپلاستی با لیزر”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”پاسخ به سوالات لابیاپلاستی”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نکات مهم از عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ عمل لابیاپلاستی به دو روش سنتی و مدرن انجام میشود اما حال این سوال ایجاد می‌شود  که انجام کدام روش بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید بدانیم که محبوبیت روش مدرن جراحی لابیاپلاستی به قدری است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و یک روش مدرن محسوب می‌شود و دوران نقاهت کمتری نسبت به روش سنتی دارد اما در برخی موارد ممکن است برای درمان نیاز به جراحی باشد. از دیگر سوالات و یا نگرانی‌‌هایی که قبل از انجام عمل لابیاپلاستی برای فرد ایجاد می‌شود این موضوع است که دوران نقاهت لابیاپلاستی چقدر است؟ در این روش نسبت به جراحی‌های سنگین دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد و البته باید توجه داشته باشیم که با رعایت نکات و مراقبت‌هایی که پزشک پس از جراحی به فرد توصیه می‌کند، دوره نقاهت کاهش می‌یابد اما به طور کلی دوران نقاهت بسته به اینکه عمل به روش سنتی انجام شده باشد و یا روش مدرن متفاوت است.

سوالات متداول

بعد از انجام لابیاپلاستی احساس درد خواهیم داشت؟

میزان درد با توجه به روش انجام لابیاپلاستی متفاوت است اما به طور ممکن است پس از جراحی مقداردی درد و تورم را فرد داشته باشد که پزشک برای کنترل درد اقدام به تجویز مسکن می‌کند.

 چه سنی می‌توان اقدام به لابیاپلاستی کرد؟

انجام لابیاپلاستی در هر فرد با توجه به شرایط جسمی و هورمونی فرد متفاوت است و قبل از انجام می‌توانید با پزشک مشورت کنید.

نتیجه گیری

از زمان قدیم داشتن ظاهری زیبا و آراسته از اهمیت ویژه‌ای برای افراد برخوردار بود اما امروزه توجه به زیبایی بدن به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده عمل لابیاپلاستی طرفداران زیادی را به خودش اختصاص بدهد. البته همانطور که ذکر شد تنها دلیل انجام عمل لابیاپلاستی، زیبایی نیست بلکه دلایل گوناگونی باعث می‌شود که فرد به انجام این روش زیبایی ترغیب پیدا کند. انتخاب پزشکی ماهر نکته دیگری است که قبل از انجام لابیاپلاستی باید به آن توجه داشت و در صورتی که دقت لازم در انتخاب آن انجام نشود می‌تواند نتیجه منفی در عمل داشته باشد.

 

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”تفاوت های عمل لابیاپلاستی”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”عمل های زیبایی ناحیه تناسلی”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”لابیاپلاستی در کلینیک اینتیما”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”مراقبت های قبل و بعد عمل لابیاپلاستی”][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”تفاوت تاثیر لیزر و RF در جراحی”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط
2 پاسخ
    1. سلام، یک جلسه مگر خیلی بزرگ باشد که در موارد نادر ممکن است احتیاج به روتوش باشد که البته سبک هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *