(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

زیبایی واژن

Contents

زیبایی واژن

چه روش هایی برای زیبایی واژن وجود دارد؟

عمل‌های زیبایی لب بزرگ ناحیه تناسلی بانوان

زیبایی فرم واژن به عمل‌های زیبایی ناحیه تناسلی بانوان در لب‌های کوچک و بزرگ مربوط می‌شود که انواع مختلفی از عمل‌ها جمله لابیاپلاستی را در بر می‌گیرد. در این مبحث می‌خواهیم به عمل‌های زیبایی لب‌های بزرگ بپردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فرمدهی واژن
کدام روش فرمدهی واژن بهتر است؟

دلایل کوچک شدن لب بزرگ

بسیاری از افراد با مشکل کوچک شدن حجم لب‌های بزرگ مواجه می شوند که می‌تواند دلایل مختلفی از جمله لاغر شدن زیاد در اثر رژیم یا ورزش‌های سنگین باشد. از دلایل دیگر این موضوع می‌توان به یائسگی اشاره کرد. در یائسگی به دلیل افت کلی کلاژن در بدن و این قسمت شاهد این اتفاق هستیم. البته گاهی اوقات به دلیل عوامل مادرزادی و آناتومیک فرد می‌تواند از ظاهر این ناحیه راضی نباشد و برای انجام عمل‌های زیبایی و فرمدهی واژن به پزشک مراجعه کند.

متد‌های انجام عمل فرمدهی واژن

برای انجام فرمدهی واژن متد‌های مختلفی وجود. این متد‌ها میتواند مانند روش‌های رایج تزریق ژل و چربی (گرفته شده از بدن خود فرد) تا روش‌های پیچیده‌تر PRP (تزریق خون خود فرد به او) باشد. همینطور امروزه بسیاری از روش‌های جدید در کشور‌های پیرفته مانند آمریکا در حال بررسی هستند که امیدواریم نتایج مطلوبی به همراه داشته باشند و در آینده نزدیک بتوانیم از این روش‌ها استفاده کنیم.

۱) تزریق ژل:

روش مرسوم در انجام فرمدهی واژن تزریق ژل هست که روش ساده‌ و رایج میباشد. ژل‌ها به دو نوع ثابت و موقت تقسیم میشوند. استفاده از ژل‌های دائم یا ثابت به دلیل عوارضی که به همراه داشتند تقریبا در کل دنیا منسوخ شده است، اما ژل‌های موقت مورد استفاده هستند. این ژل‌ها انواع مختلفی دارند و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. ژل‌های موقت مورد استفاده در این ناحیه باید از نوع حجم‌دهنده باشند که در این نوع برند‌های زیادی وجود دارد که واضحا استفاده از بهترین برند موجود در جهت کاهش عوارض آن انتخاب مناسب‌تری میباشد.

محاسن و معایب تزریق ژل

این روش محاسن ومعایبی به همراه دارد. از محاسن این روش میتوان به راحتی تزریق و انجام کار اشاره کرد. این روش معمولا به صورت سرپایی انجام میشود. اما از معایب این روش میتوان به افزایش عفونت در ناحیه تناسلی اشاره کرد. این ناحیه در معرض رطوبت دائمی قرار دارد و همین عامل افزایش احتمال عفونت در این ناحیه می‌شود به طوریکه این عفونت میتواند باعث پس زدن ژل هم شود. از دیگر معایب این روش می‌توان به ایجاد پستی بلندی‌ها و قوام غیر طبیعی و احتمال ایجاد کپسول در این ناحیه اشاره کرد. به همین دلیل اکثر مراجعه کنندگان حتی در صورت استفاده از بهترین مواد و متد‌ها باز هم در انتها از نتیجه کار رضایت کامل نداشتند. من هم طبق تجربه چند ساله‌ای که در این زمینه در ارتباط با بیماران داشتم این روش را توصیه نمی‌کنم و در رده آخر انتخاب‌هایم در انجام این کار می‌باشد.

اما در برخی موارد با اصرار خود بیمار این کار انجام میشود. در این موارد باید گفته شود که دوام این روش از ۶ماه تا ۱ سال و نیم میباشد که پس از این دوره میتواند تمدید شود. قابل ذکر است که در پایان هر دوره به نقطه اول بازنمیگردیم زیرا به هر حال کلاژن‌سازی را تقویت کرده و علاوه بر افزایش حجم  نسبت به قبل از تزریق، جوانسازی واژن را نیز داریم.

۲) تزریق چربی:

در این روش معمولا چربی از قسمت‌های مختلف بدن خود فرد گرفته میشود. این کار میتواند در اتاق عمل یا مطب انجام شود. این روش از فرمدهی واژن نسبت به تزریق ژل زمان بیشتری میبرد. زیرا در این روش شما ابتدا چربی را استخراج کرده و سپس طی مراحلی چربی را از مایعات همراه آن جدا کرده که این پروسه میتواند  تا ۲ ساعت هم به طول انجامد. اما این روش نسبت به ژل محاسن بیشتری دارد. یکی از این برتری ها عدم ایجاد ناهمواری در سطح است. همچنین این روش به دلیل استخراج از خود بدن فرد قیمت پایین تری نسبت به روش قبل دارد زیرا ژل ها با هر برندی که باشد قیمت بالاتری نسبت به چربی خود بدن فرد دارند.

سوالی که افراد در این زمینه دارند این است این پروسه طی چه زمانی یا چند جلسه به طول می‌انجامد؟ تعداد جلسات کیس به کیس متفاوت است اما بیشتر افراد با یک جلسه به نتیجه دلخواه خود میرسند اما افرادی هم هستند که تا ۳ جلسه روند درمانشان به طول می‌انجامد که در صورت نیاز به تکرار جلسات، جلسه دوم حداقل ۳ ماه پس از جلسه اول انجام میشود. در تزریق چربی میزان ماندگاری تنها ۳۰٪ است، به همین دلیل در جلسه اول مقدار بیشتری چربی تزریق میشود تا باقیمانده، حجم مناسب را ایجاد کند.

از دیگر محاسن این روش شانس عفونت کمتر است اما بازهم نمیتوان گفت که میزان عفونت به صفر میرسد، زیرا این ناحیه به طور عادی به دلیل تعریق و تعرق زیاد مستعد عفونت میباشد.

۳) PRP:

متد دیگری که می‌توان در زیبایی این ناحیه استفاده کرد، متد PRP میباشد. این روش در مدت اخیر سر و صدای زیادی کرده و در قسمت‌های مختلف بدن با هدف های متفاوت به کار میرود. بسیاری از ما استفاده از این روش را در صورت و مو‌ها شنیده‌ایم. این روش به زبان ساده جدا کردن سلول‌های خاصی از سلول‌های خونی خود فرد است. PRP نسبت به دو روش قبلی از محاسن بیشتری برخوردار است و عوارض کمتری نیز دارد.

در برخی موارد میتوان PRP را در کنار سایر روش‌ها استفاده کرد زیرا در این روش ما حجم‌دهی را به صورت محسوس مشاهده نمیکنیم و بیشتر جنبه جوان‌سازی واژن دارد. در مواردی که فرد نیاز به حجم دهی ندارد یا راضی به این کار نیست میتوان از PRP  برای رفع افتادگی‌ها و چروک‌ها استفاده کرد. تعداد جلسات این روش میتواند مانند تزریق چربی بین ۱ تا ۳ جلسه باشد اما بدون عوارض استخراج چربی و کاهش چشمگیراحتمال عفونت. این روش همچنین از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است.

۴) جدا کردن سلول‌هی خاص از خود فرد:

این روش هنوز در آمریکا در دست تحقیق میباشد و در صورت تایید شدن، این روش هم از روش‌های مورد نظر ما میباشد و شما عزیزان می‌توانید از این روش بهره‌مند شوید. این روش تا حدودی به روش PRP شباهت دارد اما در صورت تایید نتایج قابل قبول‌تری به همراه داشته است.

یکی از مهمترین اقداماتی که پیش انجام عمل‌های زیبایی ناحیه تناسلی باید صورت گیرد مشاوره با جراح متخصص و بیان تمام خواسته‌های بیمار است. به همین جهت شما میتوانید پیش از هرگونه اقدامی در امور درمانی و زیبایی با دکتر سونیا کاظم‌زاده متخصص زنان و زیبایی به صورت رایگان مشاوره شوید و سپس با اطلاعات کامل تصمیم گیری کنید.

پاسخ

Call Now Button