(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی را بشناسید!

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی شامل چه مواردی است؟ در هنگامی که فرد تصمیم به انجام این عمل زیبایی می‌گیرد یکی از سوالات پرتکرار این است که چه آزمایش‌هایی باید قبل از انجام عمل انجام دهد. به طور کلی پزشک قبل از انجام این عمل به انجام یک‌سری آزمایش‌ها توصیه می‌کند که در این مقاله قرار است به بررسی آن‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

آزمایش قبل از عمل لابیاپلاستی

Contents

آزمایش‌های قبل از عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از محبوب‌ترین جراحی‌ها به شمار می‌رود و همانطور که می‌دانیم مانند هر جراحی نیازمند انجام یک‌سری آزمایش‌های قبل از جراحی است. ممکن است این سوال برایمان ایجاد شود که علت انجام این آزمایش‌ها چیست و اهمیت انجام این آزمایش‌ها چقدر است؟ باید بدانیم که انجام این ازمایش‌ها قبل از عمل به قدری مهم است که پزشک تاکید بسیاری بر انجام آن دارد و تا زمانی که نتیجه کامل آزمایش به دست پزشک نرسد عمل لابیاپلاستی انجام نمی‌گیرد. به عبارتی دیگر در این عمل زیبایی جراحی با بی‌هوشی انجام می‌گردد و بهتر است پزشک قبل از شروع جراحی اطلاعات کاملی از وضعیت فرد داشته باشد تا از بروز عوارض جبران ناپذیر جلوگیری شود. آزمایش‌های قبل از لابیاپلاستی شامل:

  • تست پاپ اسمیر: 

باید بدانیم که در اکثر جراحی‌های زیبایی زنان، پزشک اقدام به تجویز پاپ اسمیر می‌کند. همانطور که می‌دانیم ممکن است پاپ اسمیر به طور دوره‌ای برای بررسی وضعیت سلامت فرد انجام شود اما لزوم آن قبل از لابیاپلاستی  به این دلیل است که اگر فرد دچار عفونت دستگاه تناسلی زنان است این موضوع تشخیص و قبل از انجام عمل درمان شود. باید توجه داشته باشیم که بعد اتمام دوره درمان ممکن است پزشک مجدد تست پاپ اسمیر را برای فرد تجویز کند.

  • چکاپ کامل: 

باید توجه داشته باشیم که برخی بانوان در سنین بالای ۴۰ سال ممکن است تصمیم به انجام این عمل محبوب بگیرند. در این هنگام بهتر است وضعیت فرد به طور کامل بررسی شود. البته این آزمایش‌ها تنها برای این افراد تجویز نمی‌گردد بلکه پزشک برای بررسی کامل سلامت فرد ممکن است اقدام به تجویز یک چکاپ کامل کند. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که اگر فردی توسط متخصص بی‌هوشی از انجام بی‌‎هوشی منع شده باشد ابتدا باید مجوز‌های لازم از متخصص گرفته شود و سپس جراحی انجام گردد.

  • آزمایش دیابت:

 در میان آزمایش‌هایی که پزشک برای فرد تجویز می‌کند، پزشک تاکید بسیاری بر بررسی میزان قند فرد دارد. علت تاکید بسیار این موضوع آن است که اگر فرد دارای دیابت باشد، مشکلاتی را بعد از جراحی برای فرد ایجاد می‌کند. این مشکلات شامل عفونت بعد از لابیاپلاستی یا طولانی شدن دوران نقاهت فرد است. همچنین افرادی که دیابت کنترل نشده دارند این جراحی برای آنان انجام نمی‌شود.

  • معاینه فیزیکی: 

پزشک قبل از انجام عمل لابیاپلاستی اقدام به معاینه فیزیکی فرد می‌کند. می‌پرسید علت این معاینه فیزیکی چیست؟ باید بدانیم که این معاینه برای بررسی اختلالات نظیر زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی است. اگر فرد از وجود این عارضه اطلاع دارد باید آن را به پزشک خود اطلاع دهد تا از بروز مشکلات بعد از جراحی، پیشگیری شود.

  • تست بارداری: 

تست بارداری جزو آژمایش‌های مهم قبل از عمل به شمار می‌رود. به عبارتی دیگر انجام این عمل زیبایی برای مادران باردار ممنوع است و انجام این عمل در زمان بارداری ممکن است سلامت مادر و جنین را به خطر اندازد. 

آزمایش‌های قبل از عمل لابیاپلاستی

بیشتر بخوانیم: بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

نکات مهم آزمایش‌های قبل از عمل لابیاپلاستی

در انجام آزمایش‌های قبل از عمل لابیاپلاستی باید توجه داشته باشیم که همه آزمایش‌ها ممکن است برای فرد تجویز نشود. تجویز آزمایش‌ها به عوامل مختلفی از جمله پرونده پزشکی فرد بستگی دارد. زمانی که فرد برای انجام عمل لابیاپلاستی به پزشک مراجعه می‌کند، پزشک در ابتدا و در همان زمان مشاوره، آزمایش‌های لازم را به فرد توصیه می‌کند. توجه داشته باشید که نباید از انجام این آزمایش‌ها غافل شد. به طور مثال دارو‌هایی که بعد از انجام لابیاپلاستی برای فرد تجویز می‌شود می‌تواند سلامت جنین را به خطر اندازد، در نتیجه اگر فرد تست بارداری را انجام ندهد، این موضوع می‌تواند سلامت جنین را تهدید کند. حتما توجه داشته باشید که اگر از بیماری زمینه‌ای رنج می‌برید این موضوع را باید به پزشک خود اطلاع دهد.

بیشتر بخوانیم: عمل ترمیمی لابیاپلاستی

سوالات متداول

آیا آزمایش خون قبل از عمل لابیاپلاستی ضروری است؟

بله، باید توجه داشته باشیم که یکی از الزامی‌ترین آزمایش‌ها، آزمایش خون است که برای بررسی فاکتور‌های خونی قبل از جراحی انجام می‌گیرد.

آیا آزمایش تیروئید نیز برای عمل لابیاپلاستی انجام می‌شود؟

بله، یکی از آزمایش‌هایی که ممکن است پزشک برای فرد تجویز کند، آزمایش تیروئید است. اگر فرد از پرکار یا کم کار بودن تیروئید خود اطلاع دارد باید به پزشک اطلاع دهد. به طور کلی اگر فرد مبتلا به تیروئید باشد بهتر است اول درمان انجام گردد و سپس این عمل زیبایی برای فرد انجام شود.

نتیجه‌گیری

شناخت و انجام آزمایش‌های قبل از عمل لابیاپلاستی بسیار مهم است که نباید از آن غافل شد. در این مقاله به بررسی آزمایش‌های قبل از عمل پرداختیم که ممکن است پزشک برای فرد بر اساس سابقه پزشکی تجویز کند.

پاسخ

Call Now Button