دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.
انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

ممکن یا ناممکن بودن انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی! 

هر دو روش لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن طرفداران خاص خود را دارد اما آیا امکان انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن وجود دارد؟ درست است که هر دو روش جراحی جزو جراحی‌های محبوب برای بانوان به شمار می‌رود اما آیا امکان همزمان آن وجود دارد؟ در این مقاله قصد داریم ممکن یا ناممکن بودن آن را مورد بررسی قرار دهیم و آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

خطر انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی می‌توانند همزمان انجام شوند. در واقع، انجام این دو عمل به طور همزمان یک رویکرد ترکیبی است که توسط بسیاری از جراحان پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود. این ترکیب می‌تواند به بهبود نتایج کلی و کاهش زمان بازیابی کمک کند. بهتر است بدانیم در انجام این روش زیبایی نیاز است که نکاتی را دقت کنیم. این نکات شامل:

 • تخصص جراح: مهم است که جراح شما تجربه و تخصص لازم در انجام هر دو عمل را داشته باشد. حتماً با جراح خود مشورت کنید و از تجربیات قبلی او در این زمینه آگاه شوید. به طور کلی انجام همزمان یا حتی جداگانه هر دو روش زیبایی، باید توسط بهترین دکتر تزریق چربی به واژن انجام گردد. در نتیجه از دقت در این موضوع غافل نشوید.
 • ارزیابی پزشکی: قبل از انجام عمل، باید ارزیابی کاملی از وضعیت سلامت شما توسط پزشک انجام شود تا اطمینان حاصل شود که شما کاندید مناسبی برای هر دو عمل هستید. در نتیجه مشورت با پزشک جزو مهمترین مواردی است که نباید از آن غافل شد.
 • انتظارات واقعی: باید انتظارات واقعی از نتایج هر دو عمل داشته باشید و این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.
 • بازیابی و مراقبت‌های پس از جراحی: هر دو عمل نیاز به مراقبت‌های خاص پس از جراحی دارند. جراح شما باید دستورالعمل‌های دقیقی برای مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به واژن و لابیاپلاستی به فرد ارائه دهد.
 • عوارض و خطرات: مانند هر جراحی دیگر، این دو عمل نیز ممکن است عوارضی داشته باشند. اما در این میان باید توجه داشته باشیم که انتخاب پزشک حاذق و رعایت نکات مراقبتی می‌تواند  نقش پررنگی در کاهش بروز عوارض داشته باشد.
02:32
truncate dir-rtl

پاسخدهی به سوالات شما

مزایای انجام همزمان عمل لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن

همانطور که می‌دانیم لابیاپلاستی و همچنین تزریق چربی به واژن امروزه جزو عمل‌‌های بسیار محبوب در بین بانوان به شمار می‌رود که هرکدام از آنان مزایای خاصی را به خود اختصاص داده است اما آیا انجام همزمان این روش زیبایی دارای مزایا است و می‌تواند فرد را به نتیجه دلخواه برساند؟ بهتر است بدانیم در صورت تایید پزشک برای انجام این روش زیبایی مزایای  بی‌شماری برای بانوان رقم می‌خورد. اگر سوال برایتان ایجاد شده است که چه مزایای می‌تواند برای فرد ایجاد گردد؟ می‌توان کفت این مزایا‌ها شامل:

 •  بهبود همزمان شکل و حجم: انجام همزمان این دو عمل می‌تواند به دستیابی به نتایج هماهنگ‌تر و طبیعی‌تر کمک کند. در لابیاپلاستی، شکل و اندازه لابیا اصلاح می‌شود و در تزریق چربی، حجم و پری ناحیه واژن بهبود می‌یابد. ترکیب این دو می‌تواند نتیجه‌ای زیباتر و جذاب‌تر را به همراه داشته باشد. در نتیجه یکی از مزایا‌های انجام این دو جراحی به طور همزمان نتیجه دهی بهتر و رسیدن فرد به نتیجه دلخواه است.
 •  کاهش دوران نقاهت:
 • یک دوره بازیابی: انجام هر دو عمل به طور همزمان به این معنی است که تنها یک دوره نقاهت نیاز است فرد بگذراند. این می‌تواند زمان بازگشت به فعالیت‌های عادی را کوتاه‌تر کند و برای بیمار راحت‌تر باشد. به بیانی دیگر دوران نقاهت یکی از مسائلی است که در برخی از مواقع فرد را از انجام عمل زیبایی منصرف می‌کند. در نتیجه اگر تصمیم به انجام این دو روش زیبایی دارید با انجام همزمان آن می‌توانید دوران نقاهت کوتاه‌تری را تجربه کنید.  همچنین بهتر است بدانیم با یک دوره بازیابی، مدیریت درد و ناراحتی پس از جراحی نیز ساده‌تر خواهد بود.
 •  صرفه‌جویی در هزینه‌ها: هزینه‌های انجام جراحی مانند هزینه تزریق چربی به واژن و همچنین لابیاپلاستی جزو مواردی است که برایمان دارای اهمیت است. در نتیجه انجام دو عمل در یک جلسه می‌تواند هزینه‌های مرتبط با بیمارستان، بیهوشی و تیم پزشکی را کاهش دهد. همچنین بهتر است بدانیم کمتر شدن زمان بازیابی به معنی کاهش زمان عدم حضور در کار و دیگر فعالیت‌هاست که می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرمستقیم شود. در نتیجه این مورد نیز جزو موارد مهم تلقی می‌شود.
 • موارد دیگر: بهتر است بدانیم اصلاح همزمان شکل و حجم ناحیه تناسلی می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس بیمار و رضایت از ظاهر خود کمک کند. همانطور که می‎‌دانیم یکی از دلایل انجام این دو جراحی افزایش میل جنسی است. در نتیجه این ترکیب جراحی می‌تواند بهبود کارکرد جنسی و لذت جنسی را نیز به همراه داشته باشد.
 • کاهش ناراحتی‌های فیزیکی: لابیاپلاستی می‌تواند مشکلات فیزیکی مانند درد، سوزش و ناراحتی در هنگام ورزش یا فعالیت‌های روزانه را کاهش دهد. تزریق چربی نیز می‌تواند به بهبود راحتی و حجم ناحیه واژن کمک کند.

جمع‌بندی

در مجموع، انجام همزمان جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی امکان‌پذیر است و می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد. در این مقاله به طور کامل تمام موارد را در این زمینه مورد بررسی قرار دادیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *