(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

انواع جراحی زیبایی زنان

Contents

افزایش نرخ جراحی زیبایی زنان

امروزه به دلیل افزایش سطح آگاهی افراد، شاهد اهمیت بیشتر مسايل زیبایی درمان بانوان هستیم. یکی از نتایج این اثر انجام بیشتر جراحی زیبایی زنان و تمایل به این امر است. البته لازم است در همین ابتدا ذکر کنیم که بسیاری از این جراحی‌ها صرفا جنبه زیبایی ندارند و بخش درمانی در آنها پررنگ‌تر است.

در ادامه قصد داریم که مطالبی را جهت آشنایی شما عزیزان با جراحی زیبایی زنان ارائه دهیم و انواع و کاربردهای هر یک را بیان کنیم.

افراد با افزایش سن، برقراری رابطه جنسی، بارداری و زایمان و … شاهد تغییراتی در ناحیه تناسلی خود میشوند. بسیاری از این تغییرات طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست. اما در برخی از موراد این تغییرات موجب آسیب، نارضایتی از رابطه جنسی، مشکلات واژینال و به دنبال آن کاهش اعتماد به نفس فرد میشود. در این موارد فرد پس از انجام مطالعات و تحقیقات میتواند بسته به نیاز خود بهترین دکتر لابیاپلاستی ، پرینورافی، جوانسازی واژن و … را انتخاب کرده و هرگونه جراحی زیبایی زنان را انجام دهد.

آشنایی با بخش‌های واژن

پیش از معرفی انواع جراحی زیبایی واژن لازم است تا با آناتومی واژن به خوبی آشنا باشیم.

  • کلیتورس: مهمترین بخش واژن در تحریک جنسی بانوان، کلیتورس میباشد. کلیتورس در مرکز قسمت خارجی واژن و در بالای مجاری ادرار قرار دارد.
  • مونس پیوبیس: به رویی ترین قسمت واژن که از چربی تشکیل شده و محل رویش مو میباشد، مونس پیوبیس می‌گویند.
  • لابیاها: واژن از دو لابیا به نام لابیاهای بزرگ و کوچک یا لابیا مینور و ماژور تشکیل شده است. در پایین ترین قسمت واژن لابیاها قرار دارند. لابیا بزرگ عموما دربرگیرنده لابیا کوچک است. اما در برخی از افراد، لابیاهای کوچک از لابیاهای بزرگ بیرون‌تر آمده. در این موارد میتواند جراحی زیبایی واژن به نام لابیاپلاستی را انجام دهد.

جراحی‌های زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن انواع محتلفی دارد که رایج ترین آنها عبارتند از:

۱. لابیاپلاستی:

این عمل به ۲ صورت جراحی سنتی در اتاق عمل با استفاده از بیهوشی و جراحی سرپایی با لیزر و آراف به وسیله بی‌حسی موضعی قابل انجام است. انجام این عمل با لیزر به دلیل راحتی عمل، کم بودن زمان جراحی و دوره نقاهت کوتاه بسیار مورد توجه بانوان و پزشکان واقع شده است.

۲. تنگ کردن واژن:

بسیاری از افراد با افزلیش سن یا زایمان شاهد گشادی و شلی در دیواره واژن خود هستند. همین امر باعث مشکلات بسیاری مانند عدم رضایت از رابطه جنسی، عدم کنترل ادرار، حس باد در کانال واژن و …  میشود. این افراد میتوانند با استفاده از روش‌های مختلف دیواره واژن را جمع کنند. یکی از بهترین روش‌ها در این حوزه استفاده از لیزر است. به ظورکلی لیزر نقش ویژه‌ای در جراحی زیبایی زنان دارد. لیزر با تحریک دیواره واژن باعث کلاژن‌سازی و بازگشت دوباره قابلیت ارتجاعی به دیواره میشود.

۳. فرمدهی واژن:

فرمدهی یا حجم‌هی به لابیاها یا مونس با استفاده از چربی یا ژل انجام میشود. هر کدام از این موارد مزایا و معایب خود را دارد. اما پزشکان عموما تزریق چربی را به دلیل

  • هزینه کمتر
  • ماندگاری بالاتر
  • خطر حساسیت و عفونت کمتر
  • احتمال گلوله گلوله شدن پایین‌تر

به ژل ترجیح میدهند. همچنین در استفاده از ژل‌ها بسیار باید مراقب باشیم که حتما از ژل‌های موقت و مخصوص بدن در جراحی زیبایی زنان استفاده شود.

۴. رفع تیرگی واژن:

پوست واژن به طورکلی به دلیل ساختار آناتومیک ویژه خود تیره‌تر از سایر قسمت‌ها است. عواملی نیز وجود دارد که این تیرگی را تشدید میکند. مانند استفاده از آنتی بیوتیک‌ها، لباس زیر پلاستیکی، لباس‌های تنگ و چسبنده. میتوان این تیرگی با استفاده از روش‌های مختلف برطرف کرد. البته بهتربن روش ترکیب روش‌هایی مانند لیر، پلاسماژل  برای نتیجه‌دهی مطلوب است.

سخن آخر

پیش از تصمیم به انجام هرگنه جراحی تحقیق کنید. سپس با پزشکی دلسوز مشورت کنید تا متوجه شوید آیا انتظارات شما از جراحی واقع‌بینانه است یا خیر؟

پاسخ

Call Now Button