(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

انواع لیزر

Contents

انواع لیزر

امروزه شاهد رشد لیزرها در درمان و موراد زیبایی هستیم. انواع لیزر و گستردگی استفاده از آن‌ها باعث شده افراد سوالات بسیاری در این زمینه داشته باشند. به همین دلیل لازم دانستیم مطلبی درباره انواع لیزر، نحوه کارکرد و کاربرد آنها در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

پیش از انتخاب شروع هر کار زیبایی و درمانی ابتدا باید لیزر مناسب برای آن کار انتخاب شود. برای انتخاب لیزر مناسب باید به تمام ویژگی‌های لیزرها آشنا باشیم.

دسته‌بندی لیزرها

انواع لیزر بر اساس ماده واسطه به سه دسته

  • جامد
  • مایع
  • گاز

تقسیم میشوند. در این دسته بندی طول موج و عمق نفوذ لیزرها متفاوت است. به همین دلیل کاربرد آنها بر اساس استفاده و بافت مورد نظر تفاوت میکند.

برای مثال برخی از لیزرهای رایج مانند لیزر ایربیوم از نوع جامد و لیزرهای کربن‌دی‌اکسید از نوع گاز هستند. تمام لیزرهای مورد استفاده در موراد پوستی، لاپراسکوپی یا جراحی‌های عروق به تایید سازمان FDA رسیده‌اند. اما در این مطلب میخواهیم به طور خاص به کاربرد انواع لیزر در مبحث بیماری‌ها و جراحی های زنان بپردازیم.

کاربرد لیزر در بیماری‌های زنان

همانطور که میدانیم عمر علم استفاده از لیزر بسیار کوتاه است و به کمتر از ۱۵ سال برمیگیرد. به همین دلیل حساسیت سازمان‌ها از جمله سازمان غذا و داروی آمریکا بر آن زیاد است. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده از سوی سازمان غذا و دارو و بررسی موراد آزمایش شده توسط لیزرها در بیماری های زنان، لیستی از لیزرهای پرخطر در مبحث زنان منتشر شده است.

در این لیست که بر اساس عوارضی مانند سوختگی، فیستول و … تهیه شده است. متاسفانه یکی از لیزرهای پرکاربرد در زمینه زنان در ایران یعنی لیزر کربی دی‌اکسید نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که لیزر CO2 در زمینه‌های پوستی و جراحی کاملا کارآمد و مورد تایید میباشد و تنها در بحث زنان خطرآفرین است.

اما در میان انواع لیزر، لیزر دی اکسیدکربن به دلیل راحتی ساخت دستگاه و قیمت پایین بسیار مورد توجه پزشکان واقع شده است.

لیزرهای مناسب در حوزه زنان

خوشبختانه لیزرهای متنوعی در دنیا و ایران در درمان یا جراحی های زیبایی زنان استفاده میشود که عوارض و ضررهای لیزر کربن دی‌اکسید را هم ندارند. یکی از این انواع لیزر، لیزر ایربیوم است.

لیزر ایربیوم به دلیل جذب بیشتر مخاط سطحی و عمق نفوذ کمتر در بافت بسیار کم‌خطرتر میباشد. اما به دلیل پیچیدگی این دستگاه و قیمت بالا، پزشکان تمایل زیادی به استفاده از آن ندارند. با وجود کسب نتیجه بهتر و عارضه کمتر برای بیمار.

الیته به این نکته نیز توجه داشته باشید که مانند هر محصول دیگری، کارخانه سازنده این نوع لیزرهم در کیفیت نهایی ان تاثیرگذار است.

بهترین لیزر در دنیا

بهترین لیزر ایربیوم در دنیا، برند فوتونا میباشد. این برند به لیل استفاده از ویژگی منحصر به فرد و انحصاری Smooth mode از محبوبیت  و کیفیت بالایی برخوردار است.

یکی از استفاده های اصلی لیزر در سال های اخیر، در جراحی های زیبایی مانند لابیاپلاستی بوده است. پیش از تصمیم به درمان یا انجام جراحی زیبایی حتما خودتان درباره پزشک و روش‌های درمان تحقیقات انجام دهید تا در نهایت صحیح‌ترین تصمیم را گرفته و به بهترین دکتر لابیاپلاستی مراجعه نمایید.

 

پاسخ

Call Now Button