(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی، تفاوت‌هایی که باید بدانید!

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی چیست؟ کدام روش بهتر است و کلی سوالات دیگر در ذهن فرد بعد از تصمیم به انجام این عمل زیبایی ایجاد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به تفاوت‌هایی که باید از این دو عمل بدانید، می‌پردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی

Contents

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی؟

زمانی که لابیا بیش از حد بزرگ باشد می‌تواند باعث آزار فرد شود و یا در برخی مواقع باعث شود فرد از حضور در مکان‌هایی مانند استخر خودداری کند. همین عوامل باعث می‌شود فرد به فکر راهی برای درمان باشد. در این زمان فرد درمان لابیاپلاستی با لیزر و لابیاپلاستی با جراحی به گوشش می‌رسد. حال این سوال برایمان ایجاد می‌شود که تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی چیست؟ باید بدانیم هدف از انجام هر دو جراحی، زیبایی واژن و یا در برخی موارد درمان مشکلاتی است که لابیا بزرگ ایجاد می‌کند و تفاوت‌های این دو جراحی در نحوه انجام، دوران نقاهت و .. است. 

به طور کلی بعد از انجام هر دو نوع جراحی باید در رعایت یک‌سری نکات مراقبتی دقت بسیاری داشته باشیم و این نکته تفاوتی در نوع جراحی ندارد، در هر صورت مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی از مهم‌ترین نکات است.

حال به بررسی تفاوت‌های لابیاپلاستی با لیزر و جراحی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  • لابیاپلاستی با جراحی: 

لابیاپلاستی یک روش جراحی سنتی است. اگر بخواهیم نگاهی کلی به مراحل این جراحی بیاندازیم می‌توانیم بگوییم که در ابتدا فرد تحت بی‌هوشی قرار می‌گیرد و سپس پزشک با استفاده از یک تیغ جراحی اقدام به برش و برداشتن بافت اضافی لابیا می‌کند و در نهایت جراح اقدام به زدن بخیه می‌کند. در این روش سنتی فرد دوران نقاهت طولانی‌تری را سپری می‌کند. به بیان دیگر بعد از جراحی نیاز است که فرد استراحت بیشتری داشته و رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی نیز طولانی‌تر می‌شود. در نتیجه بهتر است فرد به مدت دو هفته از رفتن به سرکار یا انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند. حال این سوال برایمان ایجاد می‌شود که رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی تا چه مدت باید تاخیر بیفتد؟ همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم دوران نقاهت در این نوع جراحی طولانی‌تر از لابیاپلاستی با لیزر است و به همین دلیل شروع مجدد رابطه جنسی باید تا بهبودی کامل فرد و بعد از تجویز پزشک انجام شود. موضوع دیگری که ممکن است در این جراحی برای فرد خوشایند نباشد جای اسکار است. به بیان دیگر در این جراحی از بخیه استفاده می‌شود و همین امر می‌تواند باعث ایجاد اسکار یا زخم شود. نکته دیگری که باید توجه داشته باشیم، هزینه لابیاپلاستی با جراحی است. در این روش به دلیل آنکه جراحی در بیمارستان و اتاق عمل انجام میگیرد، هزینه‌های بیشتری را نسبت به لابیاپلاستی با لیزر دارد.

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی
  • لابیاپلاستی با لیزر: 

یکی دیگر از روش‌های انجام لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با لیزر است. این روش مدرن طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. دلیل محبوبیت روزافزون این روش کم تهاجمی بودن آن است. به بیان دیگر لابیاپلاستی با لیزر به طور معمول در مطب انجام می‌شود و دیگر نیاز نیست فرد هزینه‌های سنگین اتاق عمل و .. را بپردازد. نکته دیگر این جراحی مدرن این است که دیگر نیازی نیست فرد بی‌هوش شود و جراح یا پزشک تنها با بی‌حسی موضعی، عمل را انجام می‌دهد. باید توجه داشته باشیم که این عمل محبوب نسبت به جراحی سنتی، زمان کمتری را صرف می‌کند. زمان مورد نیاز برای لابیاپلاستی با لیزر حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است در صورتی که در جراحی لابیاپلاستی زمانی که نیاز است حدود ۴۰ دقیقه است. همچنین وجود بخیه یا اسکار که در جراحی سنتی باعث آزرده خاطر شدن فرد می‌شد، در این عمل مدرن وجود ندارد. 

همچنین توجه داشته باشید که اگر جراحی توسط پزشکی با تجربه انجام شود فرد دیگر با عوارضی مانند عفونت بعد از لابیاپلاستی مواجه نمی‌شود.

نکات مهم تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم لابیاپلاستی یکی از جراحی‌هی محبوب به شمار می‌رود. اما باید توجه داشته باشیم که انتخاب نوع جراحی توسط پزشک بعد از معاینه انجام می‌شود. به بیان دیگر در برخی مواقع لابیا به قدری بزرگ است که امکان جراحی با لیزر وجود ندارد و جراحی باید به روش سنتی انجام شود.

نکته‌ دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم مراقبت‌های بعد از جراحی است. همانطور که پیش‌تر گفتیم مراقبت بعد از جراحی از مهم‌ترین نکاتی است که از بروز عوارض پیشگیری می‌کند. در نتیجه از رعایت مراقبت‌هایی مانند نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی و … نیز نباید غافل شویم. همچنین توجه داشته باشید که نوع جراحی چه سنتی باشد چه با لیزر، نیازمند انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران است. چرا که همین امر یکی از دلایلی است که باعث بروز عوارض می‌شود.

نتیجه‌گیری

سوال تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی زمانی برای فرد ایجاد می‌شود که تصمیم به انجام این عمل زیبایی بگیرد. باید بدانیم لابیاپلاستی چه جنبه زیبایی داشته باشد چه درمانی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و به دو روش سنتی و لیزر انجام می‌گیرد. در این مقاله به بررسی تفاوت این دو جراحی پرداختیم.

پاسخ

Call Now Button