(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

عمل ترمیمی لابیاپلاستی

عمل ترمیمی لابیاپلاستی همانطور که از نامش پیدا است زمانی برای فرد انجام می‌شود که عمل اولیه با موفقیت انجام نشده باشد. ممکن است زمانی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی می‌گیرید نگرانی‌های بسیاری برای شما رقم بخورد از جمله این نگرانی‌ها، نیاز پیدا کردن مجدد به جراحی لابیاپلاستی است. در این مقاله به بررسی هر آنچه که نیاز است از عمل ترمیمی لابیاپلاستی بدانید، می‌پردازیم.

عمل ترمیمی لابیاپلاستی

Contents

چه زمانی می‌توان عمل ترمیمی لابیاپلاستی انجام داد؟

لابیاپلاستی یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی به شمار می‌رود و دلیل محبوبیت روزافزون این جراحی آن است که فرد را به نتیجه دلخواه، چه درمانی باشد چه زیبایی، می‌رساند. اما حادثه زمانی شروع می‌شود که فرد به نتیجه دلخواه از جراحی نمی‌رسد و یا جراحی به درستی انجام نمی‌شود. باید توجه داشته باشیم که جراحی ترمیمی لابیاپلاستی بسیار سخت‌تر و حساس‌تر از عمل اولیه لابیاپلاستی است. انتخاب پزشک ماهر و باتجربه در انجام عمل لابیاپلاستی بسیار مهم است اما اگر در انتخاب پزشک برای انجام عمل اولیه لابیاپلاستی دقت لازم نشود می‌تواند فرد را مجبور به انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی کند. ممکن است این سوال برایمان ایجاد شود که چه زمان می‌توان عمل ترمیمی را انجام داد. باید توجه داشته باشیم که عمل ترمیمی نمی‌تواند بلافاصله بعد از جراحی اولیه انجام شود. به بیان دیگر بهتر است فرد عمل ترمیمی لابیاپلاستی را ۶ ماه بعد از جراحی اولیه انجام دهد. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم عمل ترمیمی به منظور رفع نارضایتی در فرد و همچنین برطرف کردن مشکلات اولیه انجام می‌شود، در نتیجه انجام دادن زودتر این عمل ترمیمی می‌تواند عوارض بیشتری را برای فرد رقم بزند. 

بیشتر بخوانیم: نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

کاندیدای عمل ترمیمی لابیاپلاستی

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم عمل ترمیمی لابیاپلاستی پیچیده‌تر از عمل اولیه است، چرا که در این عمل باید نارضایتی و مشکلاتی که در عمل اولیه ایجاد شده برطرف شود. در نتیجه باید توجه داشته باشید که بهترین دکتر لابیاپلاستی باید این نظر را بدهد که آیا فرد می‌تواند این جراحی را انجام دهد یا خیر. به طور کلی جراحی ترمیمی لابیاپلاستی به دلایل زیر انجام می‌شود:

  • ممکن است فرد تقاضا کند که لابیا بیش از حد کوچک شود که پزشک نباید این عمل را انجام دهد و حتی در برخی موارد نیز اگر عمل توسط پزشکی انجام شود که مهارت کافی ندارد ممکن است این حادثه برای فرد رخ دهد. به طور کلی یکی از دلایل انجام جراحی ترمیمی کوچک شدن بیش از حد لابیا است.
  • یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر شود فرد جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را انجام دهد، عدم تقارن در لابیاها است. به عبارتی دیگر زمانی که دوران نقاهت جراحی اولیه به اتمام می‌رسد و لابیا هنوز به تقارن نرسیده باشد، ممکن است باعث نارضایتی فرد شده و باعث شود شخص مجدد اقدام به انجام جراحی ترمیمی لابیاپلاستی کند.
  • بخیه نامناسب از دلایلی است که می‌تواند باعث شود فرد عمل ترمیمی را انجام دهد. به عبارتی دیگر بخیه زدن نامناسب می‌تواند باعث ایجاد اسکار‌های ناخوشایندی در فرد شود که همین امر باعث ایجاد سوراخ‌های قابل مشاهده‌ای در فرد شده که باعث می‌شود عمل ترمیمی مجدد برای شخص انجام شود.
  • از بین رفتن تحریک پذیری بعد از عمل لابیاپلاستی از دیگر مواردی است که باعث می‌شود فرد تصمیم به انجام  عمل ترمیمی بگیرد. توجه داشته باشید که در عمل لابیاپلاستی احساسات و میل جنسی افزایش پیدا می‌کند اما اگر فرد بعد از عمل لابیاپلاستی میل جنسی از بین رفته باشد، می‌تواند باعث احساس نارضایتی در فرد شود.

مواردی که ذکر شد از دلایل انجام ترمیمی عمل لابیاپلاستی است. نکته مهمی که در هر دو جراحی باید به آن توجه داشته باشیم مراقبت‌های بعد از عمل لابیاپلاستی است. چرا که همین موضوع می‌تواند نقش پررنگی در نتیجه‌دهی و رضایت فرد از جراحی داشته باشد.

کلیاتی درباره عمل ترمیمی لابیاپلاستی

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم لابیاپلاستی جزو عمل‌های جراحی محبوب به شمار می‌رود. همین موضوع باعث شده افراد زیادی اقدام به انجام این عمل زیبایی کنند که در این زمینه مهارت کافی را ندارند. انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی به منظور رفع مشکلات اولیه انجام می‌گردد و اگر این عمل نیز توسط پزشکی انجام شود که مهارت کافی ندارد عوارض بیشتری برای فرد رقم می‌خورد. همچنین ممکن است فرد زیر سن ۱۸ سالگی باشد و تصمیم به انجام این عمل زیبایی بگیرد اما اگر پزشک توضیحی درباره سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی به فرد ندهد و این عمل را انجام دهد، این موضوع می‌تواند عوارض بی‌شماری را برای فرد رقم بزند. در نتیجه اگر تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی دارید در انتخاب پزشک ماهر و با تجربه غافل نشوید.

سوالات متداول

عمل ترمیمی لابیاپلاستی چه مدت بعد از عمل اولیه انجام می‌شود؟

عمل ترمیمی لابیاپلاستی بهتر است ۵ تا ۶ ماه بعد از عمل اولیه انجام شود.

آیا عمل ترمیمی لابیاپلاستی سخت‌تر است؟

بله، باید توجه داشته باشیم که عمل لابیاپلاستی پیچیده‌تر وسخت‌تر از عمل اولیه لابیاپلاستی است.

نتیجه‌گیری

زمانی برای فرد عمل ترمیمی لابیاپلاستی تجویز می‌شود که بعد از عمل اولیه، فرد از عمل انجام شده نارضایتی داشته باشد. در این مقاله به بررسی هر آنچه که نیاز است از این عمل ترمیمی بدانید، پرداختیم

پاسخ

Call Now Button