(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

لابیاپلاستی قبل از بارداری یا بعد از آن، مسئله این است!

لابیاپلاستی یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی زنان به شمار می‌رود اما این جراحی زیبایی نگرانی‌های بسیاری را با خود به همراه دارد. یکی از نگرانی‌ها ارتباط لابیاپلاستی و بارداری است. به عبارتی دیگر ممکن است زمانی که فرد تصمیم به انجام این جراحی زیبایی می‌گیرد، این سوال برایش ایجاد شود که آیا بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می‌توان اقدام به بارداری کرد؟ آیا بارداری و زایمان می‌تواند تاثیر این جراحی زیبایی را از بین ببرد؟ در این مقاله قصد داریم به همه سوالات و ابهاماتی که بین بارداری و لابیاپلاستی ممکن است برایمان به وجود آید را بررسی کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

لابیاپلاستی قبل از بارداری

Contents

لابیاپلاستی قبل از بارداری

لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی به شمار می‌رود. دلیل طرفداران بسیار این جراحی واضح و مشخص است. به بیانی دیگر لابیاپلاستی مزایای بی‌شماری را با خود به همراه دارد که باعث شده این جراحی امروزه جزو محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی به شمار رود. اما مسئله از اینجا شروع می‌شود که آیا انجام عمل لابیاپلاستی قبل از بارداری می‌تواند در بارداری بانوان تاثیرگذار باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بدانیم که انجام این عمل زیبایی، هیچ محدودیتی را در بارداری ایجاد نمی‌کند. به بیانی دیگر لابیاپلاستی هیچ خطر ذاتی برای بانوانی که می‌خواهند در آینده باردار شوند ندارد. باید بدانیم که عملکرد واژن بعد از انجام این جراحی تغییر نمی‌کند. به عبارتی دیگر واژن انعطاف پذیر است و همین امر باعث می‌شود که انجام این عمل زیبایی تاثیری در بارداری نداشته و حتی در برخی موارد نیز می‌تواند این جراحی سودمند باشد. همانطور که می‌دانیم در انجام این عمل زیبایی نکاتی همچون سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی و همچنین بهترین زمان انجام این عمل زیبایی بسیار مهم است. یکی از سوالات پرتکراری که برای افراد در انجام این عمل زیبایی ایجاد می‌شود آن است که آیا زایمان طبیعی می‌تواند نتیجه لابیاپلاستی را از بین ببرد؟

لابیاپلاستی در بارداری

باید بدانیم که ممکن است زایمان طبیعی بر نتیجه عمل تاثیر بگذارد و باعث شود که فرد برای بازیابی ظاهر واژن به قبل از حاملگی، اقدام به عمل ترمیمی لابیاپلاستی کند. باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که بدن هر شخص در برابر تغییراتی همچون بارداری و زایمان، می‌تواند واکنش‌های متفاوتی نشان دهد. در نتیجه تغییر در نتیجه لابیاپلاستی بعد از زایمان امری قطعی نیست. در نهایت انتخاب زمان عمل به عهده خود بانوان است و بهتر است برای انجام این عمل زیبایی از بهترین پزشک جراحی لابیاپلاستی مشورت بگیرید. به این نکته نیز باید توجه داشته باشیم که هیچ پاسخی برای اینکه این جراحی زیبایی بهتر است قبل از زایمان انجام شود یا بعد از آن وجود ندارد. به طور کلی عواملی وجود دارد که در برخی مواقع باعث می‌شود فرد تصمیم این عمل زیبایی را قطعی کند. به طور مثال بزرگ بودن بیش از حد لابیا در دوران بارداری می‌تواند به شدت آزاردهنده باشد و مشکلاتی از جمله بروز عفونت و یا از بین رفتن اعتماد به نفس فرد را به همراه داشته باشد. در نتیجه ممکن است قبل از بارداری فرد برای از بین رفتن مشکلات لابیا بزرگ، اقدام به انجام جراحی لابیاپلاستی بکند. به طور کلی بهتر است بدانیم که انجام لابیاپلاستی هیچ محدودیتی برای باردار شدن یا مشکلی برای زایمان در آینده نخواهد داشت.

لابیاپلاستی بعد از بارداری

همانطور که به بررسی انجام لابیاپلاستی قبل از بارداری پرداختیم باید بدانیم در برخی موارد ممکن است فرد تصمیم به انجام این عمل را بعد از زایمان بگیرد. همانطور که می‌دانیم بدن هر فرد به طور متفاوتی به فرایند‌های فیزیولوژیکی در طول زندگی پاسخ می‌دهد. در نتیجه برخی از بانوان ممکن است در دوران بارداری مخصوصا در ماه‌های آخر، رشد قابل توجه لابیا را تجربه کنند. همچنین ممکن است با تورم بیش از حد لابیا مواجه شوند که این موضوع در برخی بانوان می‌تواند رفع نشود و دائمی باشد. مواردی که ذکر شد می‌تواند در تصمیم‌گیری فرد به انجام عمل بعد از بارداری تاثیرگذار باشد. به این نکته نیز باید توجه داشته باشیم که یکی از مزایای انجام لابیاپلاستی با لیزر بعد از بارداری آن است که فرد می‌تواند آن را با سایر جراحی‌ها انجام دهد.

به طور مثال زمانی که فرد زایمان واژینال انجام می‌دهد، این زایمان می‌تواند بر مثانه و دیواره واژن آسیب برساند که فرد می‌تواند این مورد را همزمان با عمل لابیاپلاستی رفع کند. درست است که این عمل زیبایی بعد از بارداری مزایای خودش را دارد اما به این نکته نیز باید توجه داشته باشیم که این جراحی بلافاصله بعد از بارداری امکان پذیر نیست. به طور معمول بانوان باید بعد از بارداری حدود سه تا شش ماه را صبوری کنند تا تورم واژن کم شده و بهبود پیدا کنند. در این زمان می‌توانند این عمل زیبایی را انجام داده و از مزایای بی‌شمار آن بهره ببرند.

سوالات متداول

آیا بهتر است لابیاپلاستی قبل از بارداری انجام شود یا بعد از آن؟

هیچ پاسخ قطعی برای انجام لابیاپلاستی قبل یا بعد از بارداری وجود ندارد. به طور کلی بهتر است فرد بعد از معاینه و مشورت با پزشکی ماهر و باتجربه این عمل زیبایی را انجام دهد.

آیا لابیاپلاستی می‌تواند بر بارداری تاثیرگذار باشد؟

خیر، باید توجه داشته باشیم که این عمل مزایای بی‌شماری دارد و علاوه بر اینکه هیچ محدودیتی را برای فرد در زمینه باردار شدن ایجاد نمی‌کند، بلکه می‌تواند برای فرد سودمند باشد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی رابطه لابیاپلاستی و بارداری پرداختیم تا بتوانید بدون نگرانی و با مشورت یک پزشک با تجربه این عمل زیبایی را انجام داده و از مزایای بی‌شمار آن بهره ببرید.

پاسخ

Call Now Button