دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.

پرسش و پاسخ

 • آیا انجام عمل لابیاپلاستی ضروری است؟

  انجام عمل لابیاپلاستی به دو دلیل زیبایی و درمانی انجام می‌گیرید که بعضی از اشخاص به دلیل زیبایی این عمل را انجام می‌دهند که این موضوع امری اختیاری است اما در برخی مواقع بزرگ بودن بیش از حد لابیا باعث اختلال در زندگی روزمره فرد شده و همچنین عوارضی همچون عفونت را به همراه دارد که در این مواقع شخص برای درمان اقدام به عمل لابیاپلاستی می‌کند.

 • آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

  بانوان در حین انجام این عمل هیچگونه درد را احساس نمی‌کنند چرا که این روش تحت بی‌حسی یا بی‌هوشی انجام می‌گیرید. بعد از جراحی احساس درد خفیف امری طبیعی است که جای نگرانی ندارد و پزشک با تجویز مسکن، درد ناشی از آن را کاهش می‌دهد.

 • برای درمان بی اختیاری ادرار چه روش‌های وجود دارد ؟

  برای درمان بی اختیاری ادرار معمولا از روش جراحی کم تهاجمی و جراحی باز استفاده می‌گردد، البته تکنیک‌های جدیدی برای درمان بی اختیاری ادرار نظیر انجام تمرین‌های ورزشی کگل و … وجود دارد.

 • بی اختیاری ادرار فوریتی چیست ؟

  در بی اختیاری ادرار فوریتی شخص به شدت و ناگهانی احساس می کند باید ادرار کند ، این اشخاص قبل از رسیدن به دستشویی کنترل ادرار خود را از دست می دهند .

 • علت خشکی واژن چیست؟

  مواردی همچون زایمان، شیردهی، استرس بیش از ‌حد، کاهش استروژن، اقدامات درمانی برای سرطان‌ها مانند شیمی‌درمانی و پرتو درمانی در ناحیه‌ی لگن، ورزش‌های شدید، برداشتن تخمدان‌ها به روش جراحی از دلایل بروز علت خشکی واژن به شمار می‌رود.