دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.
پرینورافی چیست؟

پرینورافی چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرینه به چه قسمتی گفته میشود؟

پرینورافی یکی از جراحی‌های زنان میباشد. این جراحی نیز مانند سایر جراحی‌ها عموما در خانم هایی که زایمان طبیعی داشت‌اند رایج‌تر است. اما پیش از هرگونه صحبت درباره این جراحی ابتدا باید بدانیم که پرینه به چه قسمتی گفته میشود. تا بتوانیم درباره آسیب‌ها و انجام جراحی در این ناحیه صحبت کنیم.

پرینه به فاصله مقعد تا کانال واژن گفته میشود. احتمال آسیب به این ناحیه و پارگی در زایمان طبیعی وجود دارد. البته علل دیگری نیز میتوانند دلایل انجام جراحی پرینورافی در بانوان باشند. عواملی مانند:

  • افزایش سن
  • زایمان‌های مکرر
  • رابطه جنسی طولانی
  • آناتومی بدن
  • عدم قابلیت ارتجاعی و کلاژن‌سازی بدن
  • و….

ضرورت انجام پرینورافی

تغییراتی از این قبیل در ناحیه تناسلی امری طبیعی است. به خصوص پس از زایمان یا افزایش سن. اما با این حال این مشکلات و به دنبال آن مشکلات جنسی، رابطه مستقیمی بر اعتماد به نفس فرد دارد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و استفاده از روش های نوین، جراحی‌های زیبایی و درمانی در بانوان به راحتی قابل انجام است و افراد بدون هیچ نگرانی میتوانند این مشکلات را برطرف کنند.

پارگی یا آسیب در ناحیه پرینه میتواند موجب عدم رضایت جنسی در فرد نیز شود. به همین دلیل توصیه میشود افرادی که در اثر زایمان طبیعی یا عوامل دیگر، احساس شلی و گشادی در واژن دارند. یا از رابطه جنسی خود راضی نیستند، پرینورافی را انجام دهند.

نحوه انجام پرینورافی

پرینورافی مانند سایر جراحی‌های زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی، میتواند تحت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی انجام شود.

نکته‌ی مهمی که باید به بیماران درباره پرینوپلاستی گفته شود این است که این عمل تنها مربوط به تنگی مدخل واژن است نه دیواره واژن. تاثیر پرینوپلاستی نهایتا تا ۲ الی ۳ سانتی متر در ورودی کانال واژن است. در صورت نیاز شما میتواند این عمل را همراه با جوانسازی، تنگی واژن یا لابیاپلاستی انجام دهید. تنها باید به این توجه کنید که به دلیل همزمانی عمل‌ها پزشک خود را صحیح انتخاب کنید. برای این کار تحقیقات کاملی انجام دهید تا بهترین دکتر لابیاپلاستی ، پرینوپلاستی و جوانسازی را انتخاب کنید. شما همچنین میتوانید پرینورافی را بلافاصله پس از زایمان انجام دهید.

یکی دیگر از نکات مثبت پرینورافی مدت کوتاه زمان عمل است. این جراحی حدود ۱ ساعت زمان میبرد. فرد در مدت کوتاهی پس از جراحی میتواند به امور روزانه خود بپردازد.

نکات جراحی پرینورافی

پیش از انجام جراحی مشا تحت نظر پزشک قرار میگیرید و تست‌ها و معاینات لازم انجام میشود. برخی از این معاینات عبارتند از:

۱. تست پاپ‌اسمیر

۲.عفونت‌های واژینال

۳.بررسی عدم نقص ایمنی

۴.عدم بارداری

پس از انجام پرینورافی مانند سایر جراحی‌های زیبایی، فرد باید در هفته اول استراحت کند و از انجام کارهای سنگین پرهیز کند. پیشنهاد میشود ۶ الی ۷ هفته نیز از ورزش‌های سنگین و روابط جنسی نیز جلوگیری شود. تا پرینه به بهترین حالت بهبود یابد و جوش بخورد. زیرا در صورت عدم جوش خورن صحیح این قسمت، نیاز به جراحی ترمیم است.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *