(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

یکی از مشکلاتی که بسیاری از خانم ها با افزایش سن با آن روبرو هستند، کاهش تولید کلاژن می باشد. در بسیاری از موارد، عواملی مانند زایمان های متعدد و یا رابطه جنسی می تواند باعث شل و گشاد شدن دیواره واژن شود، شرایطی که بر میل جنسی و اعتماد به نفس خانم ها تاثیر می گذارد.

از دیگر عوارض کاهش تولید کلاژن و کاهش سطح هورمون استروژن می توان به کم شدن خاصیت الاستیسیته و کشسانی دیواره واژن و در نهایت خشکی واژن اشاره کرد، به خصوص در دوران یائسگی و بعد از آن.

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه پزشکی، دیگر لازم نیست نگران مشکلات این چنینی باشید. جوانسازی واژن، از جمله روش های موثری است که از سوی متخصصین توصیه می شود. با جوانسازی واژن، بافت اضافی برداشته می شود، دیواره واژن سفت و محکم خواهد شد و کشیدگی عضلات واژن به حالت اولیه برمی گردد.

جوانسازی واژن، اصطلاح کلی است که چندین روش زیبایی را در بر می گیرد، و روش درمانی غیر تهاجمی است، که به بازگشت فرم و انداره واژن، به حالت طبیعی و اولیه کمک می کند. تزریق فیلر، RF، لیزر، و تزریق PRP، از جمله روش های جوانسازی واژن می باشند.

مزایای جوانسازی واژن

از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوان تر شدن ظاهر واژن
 • افزایش استحکام و کنترل عضلات واژن
 • بهبود رابطه جنسی
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه

این نکته را باید در نظر داشته باشید که جوانسازی واژن، تنها به بهبود ظاهر ناحیه واژن کمک نمی کند، بلکه با تنگ کردن عضلات داخلی و خارجی واژن، باعث افزایش لذت جنسی و سطح اعتماد به نفس نیز خواهد شد.

بعد از جوانسازی واژن با لیزر، نیازی به بستری شدن نیست و بیمار بلافاصله قادر به انجام فعالیت های روزانه خود خواهد بود. فرد بایستی به مدت یک هفته از رابطه جنسی پرهیز کند. از وان آب گرم و یا استخر نیز نباید استفاده شود.

روش های جوانسازی واژن

اکنون به بررسی برخی روش های جوانسازی واژن می پردایم:

 • لابیاپلاستی

لابیاپلاستی، از جمله روش های جوانسازی است به کوچک کردن اندازه لابیاها می پردازد. این جراحی عمدتا بر روی لابیا مینور انجام می شود، در حالی که لابیا ماژور نیز  از لحاظ ظاهری تغییر پیدا می کند.

یکی دیگر از اهداف لابیاپلاستی، حفظ رنگ و سلامت بافت لابیا می باشد. لابیاپلاستی که با هدف زیبایی انجام می شود، به رفع عدم تقارن لابیاها نیز کمک می کند، بدین صورت که با برداشته شدن پوست اضافه این ناحیه، قرینگی نیز برقرار خواهد شد.

لابیاپلاستی با لیزر روشی بسیار ایمن و موثر می باشد. در این روش، کلاژن سازی بافت ها توسط لیزر تحریک می شود، در نتیجه الاستیسیته بافت نیز افزایش خواهد یافت و هیچ گونه عارضه ای مانند خونریزی، اسکار و التهاب بعد از این روش وجود ندارد.

 • تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن، یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن می باشد. نتایج این روش، بلافاصله بعد از تزریق مشخص می شود، و این که هنگام تزریق فرد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

اما این نکته را باید در نظر داشت،

 • افرادی با سابقه حساسیت و آلرژی
 • افراد دیابتی
 • افرادی که از اختلالات مربوط به انعقاد خون رنج می برند
 • خانم های باردار و شیرده

نباید تزریق ژل به واژن را انجام دهند.

دکتر سونیا کاظم زاده جراح و فوق تخصص زنان و زایمان و نازایی، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان خوب در تهران می توانید با شماره های ۲۲۰۳۹۹۵۲ – ۲۲۰۵۶۸۰۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سونیا کاظم زاده مراجعه کنید .

 • PRP

از جمله مزایای PRP واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش میل جنسی
 • کاهش درد حین رابطه جنسی
 • بهبود ارگاسم
 • بهبود علائم و نشانه های بی اختیاری ادرار
 • تنگ شدن دیواره واژن
 • تغییر رنگ و جوان تر شدن ظاهر ناحیه تناسلی

PRP واژن، روش موقتی است، اما نتایج این تزریق تا ۱۴ ماه ماندگاری دارد، و معمولا یک سال بعد از ولین درمان، تزریق بعدی انجام خواهد شد.

 • RF

RF، علاوه بر این که در تنگ کردن واژن نیز استفاده می شود، در جوانسازی و تغییر شکل واژن نیز کاربرد دارد. تنایج این روش همیشگی می باشد، و هیچ گونه درد و عوارض جانبی را به همراه ندارد.

مکانیسم اثر جوانسازی واژینال با لیزر

مکانیسم اثر لیزر در درمان بیماری های واژینال کلاژن سازی است که توسط لیزر در مخاط اتفاق می افتد و سبب کلاژن سازی و ترمیم کلاژن های قبلی هم دیده می شود که معمولا بیشترین اثر را بعد از سه ماه و پس از سومین جلسه دیده می شود و اولین اثر را پس از دو هفته بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است .

معمولا بعد از انجام و درمان این روش بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد و نیاز به استراحت ندارد . در این روش درمانی احتیاج به بی حسی یا بی دردی نیست .

تعداد جلسات درمان جوانسازی واژینال

تعداد جلسات درمان با توجه به نوع بیماری و شدت آن متفاوت می باشد . معمولا تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این روش درمانی سه جلسه می باشد . فواصل جلسات درمانی هر سه تا چهار هفته انجام می گردد . گاهی اوقات فاصله زمانی بسته به شرایط بیمار می تواند تغییر یابد و هر شش هفته یک بار انجام گردد . شایان ذکر است، طول مدت درمان در هر جلسه حدود ده دقیقه می باشد .

ماندگاری جوانسازی واژینال با لیزر

طول مدت ماندگاری این روش درمانی به عوامل مختلفی همچون سن فرد و شرایط آن متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط حدود یک تا دو سال ماندگاری دارد و بعد از این مدت زمان می تواند یک مرتبه تکرار شود . در برخی از کشور ها این روش درمانی در یک جلسه انجام می گردد ولی با توجه به مکانیسم اثر سه جلسه می تواند محبوب ترین شرایط را برای فرد ایجاد نماید . لذا ماندگاری جوانسازی واژینال با لیزر همانند دیگر روش های لیزر می تواند حدود یک و نیم تا دو سال ماندگاری داشته باشد .

جوانسازی واژن

جوانسازی واژینال با لیزر

درمان بیماری زنان توسط لیزر اربیوم یک روش تقریبا جدید در دنیا محسوب می شود که تقریبا از سال ۲۰۰۹ در کشور ها انجام می گردد و به علت پیشرفت های روزافزون و نتایج بسیار خوب بدست آمده استفاده از این روش درمانی در حال افزایش است . در سال ۲۰۱۴ وارد ایران شد و این نوع از لیزر برای اولین بار در ایران توسط دکتر کاظم زاده وارد شد و مورد استفاده قرار گرفت .

لیزر واژینال جایگاه به خصوصی در درمان بیماری های واژینال دارد . از جمله مواردی که بیشتر آن ها با این روش درمانی قابل انجام است عبارت است از: شلی واژن و در جوانسازی واژن کاربرد بسیاری دارد . عواملی مانند زایمان های مکرر، زایمان های واژینال و حتی سزارین های زیاد، همین طور افزایش سن و مشکلات آناتومی که می تواند زمینه گشادی داشته باشد می توانند سبب بروز بیماری شلی واژن شود و منجر به نارضایتی بیمار از رابطه زناشویی شود و به طبع مسائلی به همراه داشته باشد .

یکی از روش های استاندارد در دنیا استفاده از لیزر اربیوم می باشد . لیزر های متعددی جهت جوانسازی واژینال مورد استفاده قرار می گیرد اما علت ترجیح استفاده از این نوع لیزر به دلیل تکنولوژی خاص در دستگاه فوتونا و استفاده از سرولوژی ها در این متد سبب شده تا از نوساناتی که در دستگاه ایجاد شده پیشگیری شود و در نهایت موجب می شود تا عوارض همچون سوختگی ها در بیماران را به حداقل برسد .

برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه نمایید .

2 thoughts on “جوانسازی واژن

 1. مرضیه - فروردین ۳, ۱۳۹۸ در ۳:۳۱ ب.ظ

  سلام جوانسازی واژن با لیزر انجام میشه دوباره امکان داره مثل قبل از درمان بشه ؟ و یا اینکه هر چند وقت یک بار باید دوباره لیزر انجام شود ؟

  پاسخ
  • drkazemzadeh - فروردین ۵, ۱۳۹۸ در ۴:۳۲ ب.ظ

   سلام، معمولا بعد از يكسال تكرار می خواهد

   پاسخ

پاسخ

11 + دوازده =