(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

درمان قطعی سرطان دهانه رحم

Contents

درمان قطعی سرطان دهانه رحم

متاسفانه شیوع سرطان دهانه رحم از طریق مختلف در عصر حاضر افزایش یافته است و جزء شایع ترین بیماری های زنان محسوب می شود. به گونه ای که طبق آمار به دست آمده در هر سال حدود ۵۲۸ هزار زن در سطح جهان به این عارضه مبتلا می شود.

شاید از خود بپرسید دهانه ی رحم در کدام ناحیه از دستگاه تناسلی زنان قرار دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ در واقع دهانه رحم پل ارتباطی واژن به رحم می باشد و در اصطلاح سرویکس نام دارد.

در ادامه ی مبحث به راه های ابتلا به این عارضه و روش های مورد استفاده برای درمان قطعی سرطان دهانه رحم می پردازیم. همراه ما باشید.

علل موثر در سرطان دهانه رحم

علت سرطان دهانه رحم چیست؟ عوامل متعددی باعث ابتلا به این عارضه می شوند. در زیر به توضیح برخی از عوامل تاثیر گذار که احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهند می پردازیم:

  • ازدواج های زودهنگام (و یا برقراری رابطه ی جنسی پائین تر از ۱۸ سالگی)
  • تعدد زایمان
  • استعمال دخانیات
  • مصرف مشروبات الکلی
  • ابتلا به زگیل تناسلی
  • نزدیکی با افراد مبتلا به بیماری های جنسی خطرناک و…
درمان قطعی سرطان دهانه رحم
تشخیص به موقع سرطان دهانه رحم

روش های درمان سرطان دهانه رحم

احتمال درمان سرطان دهانه رحم در مراحل ابتدایی بیشتر است. بنابراین تشخیص به موقع و مناسب این عارضه تاثیر بسیار مهمی در درمان آن دارد.

برداشتن رحم

با خارج نمودن قسمت های مبتلای رحم می توان از گسترش و شیوع سرطان جلوگیری نمود. در برخی موارد نیز ممکن است متخصص زنان و زایمان بعد از انجام معاینات لازم روش درمانی را خارج نمودن کل رحم تشخیص دهد.

  • درمان سرطان دهانه رحم در زمان مناسب و در مراحل ابتدایی با برداشتن قسمت های مبتلا، ممکن است دیگر نیاز به رادیوتراپی و یا شیمی درمانی نباشد.

پیشگیری از سرطان دهانه رحم

همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. یکی از نکات قابل توجه در مورد سرطان دهانه رحم، قابل پیشگیری بودن این عارضه می باشد. روش های مختلفی وجود دارند تا از ابتلا به این سرطان جلوگیری نمود.

غربالگری های منظم و واکسیناسیون از جمله روش های مطرح و کاربردی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم می باشند.

خدمات زیبایی دکتر سونیا کاظم زاده

دکتر سونیا کاظم زاده جراح زیبایی زنان در تهران، با استفاده از جدیدترین دستگاه های پزشکی آماده ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
شما عزیزان می توانید از طریق زیر با دکتر کاظم زاده ارتباط برقرار نمایید:
شماره های تماس: ۲۲۰۳۹۹۵۲-۲۲۰۵۶۸۰۹
صفحه اینستاگرام دکتر سونیا کاظم زاده

تست پاپ اسمیر

این روش تشخیصی تا به امروز توانسته سرطان دهانه رحم در ۵۰ درصد از زنان مبتلا به این عارضه را شناسایی نماید. روش های انجام تست پاپ اسمیر به شرح زیر می باشند:

  1. بررسی میکروسکوپی نمونه
  2. ایپرپ

در این روش نمونه ی جدا شده از رحم در داخ محلول های خاصی قرار داده می شود.

تست hpv

نکته ی حائز اهمیت در این روش پاپ اسمیر؛ تشخیص راحت تر ویروس hpv از طریق ایپرپ می باشد. زیرا همانطور که در مقاله ی بهترین روش درمان زگیل تناسلی بیان شد، انواع حاد این عارضه می توانند زمینه ساز مناسبی برای ابتلای فرد به سرطان دهانه رحم شوند.

کلام آخر

به خاطر داشته باشید انتخاب روش درمان قطعی سرطان دهانه رحم به عهده ی متخصص زنان و زایمان می باشد. متخصص زنان با انجام بررسی های مورد نیاز و روش های تشخیصی کاربردی، عوارض موجود و علت آن را تشخیص می دهد و به دنبال این امر می تواند بهترین روش درمانی را اتخاذ نماید.

درمان قطعی سرطان دهانه رحم نیاز به تشخیص صحیح و قطعی دارد بنابراین از انجام اقدامات خودسرانه بپرهیزید و با انتخاب بهترین متخصص زنان مجرب و حاذق، فرصت درمان مناسبی را به خود هدیه دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان در اموردرمانی، زیبایی و کسب اطلاعات بیش تر در خصوص جوانسازی واژن و عمل لابیاپلاستی با لیزر کلیک کنید.

پاسخ

Call Now Button