(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

پاسخ همه سوال‌های شما از لابیاپلاستی!

زمانی که فرد تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی می‌گیرد، سوالات مختلفی برای آن شخص ایجاد می‌شود که در برخی مواقع ممکن است به قدری باعث نگرانی و ناراحتی فرد شود که شخص را از انجام عمل منصرف کند. در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات لابیاپلاستی شما پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

سوالات لابیاپلاستی

Contents

۱٫ آیا امکان انجام عمل لابیاپلاستی برای افراد باکره جود دارد؟

بله، ساختار واژن به گونه‌ای است که پرده هایمن در قسمت داخلی کانال واژن وجود دارد. لب‌های مینور و ماژور که قسمت‌های اصلی در این جراحی هستند در قسمت بیرونی قرار دارند. به همین دلیل در حین عمل چه انجام به صورت جراحی یا با استفاده از آراف و لیزر باشد، هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی‌شود.

۲٫٫ آیا امکان انجام عمل لابیاپلاستی در حین بارداری یا در زمان زایمان وجود دارد؟

لابیاپلاستی یکی از عمل‌هایی است که با هدف زیبایی واژن انجام می‌شود. در این عمل، لابیاها که در اثر عوامل مختلفی از جمله بارداری و زایمان بزرگ شده‌اند با لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی سنتی به حالت اولیه برمی‌گردند. به طور کلی پزشکان بر این نظر هستند که بهتر است ۶ ماه پس از زایمان این عمل انجام شود. در این زمینه می‌توانید پس از زایمان با پزشک خود مشورت بگیرید.

۳٫اما سوال بسیاری از بانوان این است که آیا امکان انجام این عمل همزمان با زایمان وجود دارد یا خیر؟

همزمانی این ۲ عمل توسط پزشکان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا در دوران بارداری حجم خون به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده. تمامی نواحی بدن به‌خصوص ناحیه تناسلی و لگن دچار پرخونی شده است. لذا احتمال عفونت و خونریزی‌های غیر قابل‌کنترل در جراحی‌های زیبایی مانند کوچک‌کردن شکم(ابدومینوپلاستی)، ساکشن و حتی لابیاپلاستی افزایش می‌یابد. به همین دلیل همزمانی این جراحی‌ها روشی غیرعلمی و خطرآفرین است. توصیه می‌شود در صورت قصد انجام عمل‌های زیبایی واژن حداقل ۵ ماه پس از زایمان(طبیعی و‌ سزارین)اقدام کنید. زیرا پس از گذشت ۵ماه سیستم‌بدن فرد زایمان کرده به حالت عادی برمی‌گردد.

۴٫ آیا هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر سنگین است؟

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی سنتی کمتر است چرا که در این روش دیگر نیاز نیست شخص هزینه اتاق عمل و .. را پرداخت کند.

سوالات لابیاپلاستی از انتظارات پس از انجام عمل

۱٫ پس از انجام لابیاپلاستی چه انتظاراتی داشته باشیم؟

روز اول پس از این عمل تورم لابیا مینور، ماژور و کولیتورس طبیعی است. شما می‌توانید برای کاهش تورم از کمپرس سرد و برای کنترل درد از مسکن‌ها استفاده کنید.  در ادامه تا انتهای هفته تورم و درد کاهش میابد و می‌توانید با مشورت پزشک برخی از امور مانند حمام کردن را انجام دهید. در هفته ۲ و۳ پس از جراحی شما مراحل سخت را پست سرگذاشته‌اید و روبه بهبودی هستید. در این دوران بخیه‌ها جذب شده و تورم کاهش می‌یابد. به همین دلیل شما می‌توانید فعالیت‌های سبک روزانه خود را از سر بگیرید.

در هفته چهارم میتوانید ورزش‌های سبک انجام دهید اما از پوشیدن لباس زیر تنگ و نامناسب و رابطه جنسی پرهیز کنید. در هفته ششم شما شاهد بهبودی کامل، و رفع تورم هستید و میتوانید شروع روند عادی زندگی و رابطه جنسی خود را داشته باشید.

سوال های لابیاپلاستی

سوالات لابیاپلاستی در مورد دوره نقاهت در جراحی لابیاپلاستی

۱٫مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی چیست؟

استفاده از سرما درمانی و گرمادرمانی در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی می‌تواند روند بهبود را تسریع بخشد. سرمادرمانی در روزهای اولیه پس از عمل به کاهش درد و تورم کمک می‌کند. گرما درمانی به جوش خوردن ناحیه و بخیه‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل  بلافاصله پس از انجام عمل در کلینیک از بایوپترون استفاده می‌شود.

۲٫دوره نقاهت در لابیاپلاستی چقدر زمان میبرد؟

دوره نقاهت و کسب بهبودی کامل به روش انتخابی برای انجام جراحی بستگی دارد. در روش لابیاپلاستی با لیزر و آراف، یک هفته اول زمان مهم و حیاتی است. بهبودی کامل در این روش ۴ الی ۶ هفته زمان می‌برد. در روش جراحی سنتی در اتاق عمل، ۲ هفته اول زمان مهم و حیاتی در دوران نقاهت محسوب می‌شود. دستیابی به بهبودی کامل در این روش طولانی‌تر میباشد و حداقل ۲ ماه زمان می‌برد.

۳٫ پس از گذشت چه زمانی از انجام لابیاپلاستی فرد به زندگی عادی برمیگردد؟

عموما افراد پس از یک هفته به روتین کارهای سبک بازمی‌گردند. اما برای انجام اموری مانند ورزش های سنگین، رابطه جنسی و … بسته به عمل و روند بهبودی فرد، ۱ الی ۲ ماه زمان نیاز است.

سوالات لابیاپلاستی در مورد اهمیت انتخاب پزشک

۱٫آیا انجام عمل لابیاپلاستی می‌تواند سبب اختلال در حس جنسی شود؟

خیر، در صورت انجام این عمل توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران،  هیچ آسیبی به اعصاب جنسی وارد نمیشود. زیرا این عمل بر روی لب‌های مینور و ماژور انجام می‌شود. حتی در بسیاری از موراد به دلیل تغییر شکل ظاهری و از بین رفتن قسمت‌های اضافه در لابیاها فرد لذت جنسی بیشتری را نیز تجربه میکند.

۲٫آیا لابیاپلاستی دارای عوارض است؟
لابیاپلاستی مانند هر جراحی می‌تواند با خود عوارضی مانند تورم و عفونت بعد از لابیاپلاستی را به همراه داشته باشد اما اگر این عمل توسط پزشکی ماهر و باتجربه انجام شود احتمال بروز عوارض وجود ندارد و تنها در روزهای اول جراحی فرد مقداری تورم دارد که با گذشت زمان برطرف می‌گردد.

نتیجه گیری

اگر تصمیم به انجام این عمل زیبایی گرفتید و سوالات لابیاپلاستی در ذهنتان ایجاد شد قبل از انجام عمل حتما پاسخ سوالات خود را پیدا کنید و به طور کامل در این زمینه تحقیق کنید همچنین می‌توانید قبل از انجام عمل با پزشک خود مشورت بگیرید تا بدون نگرانی و با اطمینان خاطر این عمل زیبایی را انجام دهید.

پاسخ

Call Now Button