دکتر سونیا کاظم‌زاده
Search
Close this search box.
مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به لابیا

مهم‌ترین نکات درباره مراقبت‌ های تزریق چربی به واژن

مراقبت‌‌‌های بعد از تزریق چربی به واژن دارای دستورالعمل و نکاتی است که رعایت آن به هیچ عنوان نباید فراموش شود. شاید این مسئله مطرح شود برایمان که چه نکاتی نیاز است رعایت شود تا فرد از بروز عوارض بسیار در امان باشد. در این مقاله قصد داریم به سردرگمی‌های ایجاد شده در این زمینه خاتمه دهیم و نکاتی را که نیاز است از مراقبت در این دوران بدانید را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما تا انتهای مقاله باشید.

مراقبت های تزریق چربی به واژن

مراقبت های تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن امروزه محبوبیت بسیاری را نزد بانوان پیدا کرده است. این روش زیبایی می‌تواند اعتماد به‌ نفسی دوباره را به فرد هدیه بخشد. اما لزوم رسیدن به این نتیجه رعایت مراقبت‌های لازم است. این مراقبت‌ها می‌ تواند کمک کننده مفیدی به فرد برای رسیدن به نتیجه دلخواه و همچنین پیشگیری از عوارض باشد. توجه داشته باشید از انجام فعالیت و یا مراقبت‌ های خودسرانه بدون تایید پزشک صرف نظر کنید. به طور کلی مراقبت‌ های تزریق چربی به واژن شامل:

 •  استراحت و محدودیت فعالیت جنسی: توجه داشته باشید بعد از تزریق چربی از استراحت کردن غال نشوید. درست است که استراحت ممکن است در برخی مواقع باعث کلافگی شود اما بعد از تزریق برای بهبودی کامل نیاز است که این مورد رعایت گردد. در نتیجه بهتر است پس از تزریق،  2-3 روز استراحت کرده و از هرگونه فعالیت جنسی خودداری شود تا ناحیه بهبود یابد. 
 • پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین: همانطور که پیش‌ تر اشاره کردیم، استراحت به اندازه کافی می تواند در بهبودی سریع‌تر فرد نقش پررنگی را ایفا کند.بلند نکردن اجسام سنگین نیز جزو همین موارد محسوب می گردد. در نتیجه از رفتن به باشگاه و بلند کردن وسایل سنگین که ممکن است باعث آسیب به ناحیه تزریق شده شود، پرهیز کنید. رعایت کردن این موارد می‌تواند در ماندگاری تزریق چربی به واژن نیز موثر باشد
 • پرهیز از دوش گرفتن: در روزهای اول بهتر است به جای دوش گرفتن از شستشوی ملایم با آب سرد استفاده شود.
 • لباس های راحت بپوشید: بهتر است در این دوران از لباس‌های نخی مخصوصا لباس زیر نخی استفاده کنید. همچنین بهتر است از رعایت کردن بهداشت و خشک نگه داشته ناحیه غافل نشوید.
 • مصرف آنتی‌بیوتیک: به طور معمول بعد از تزریق چربی، پزشک اقدام به تجویز دارو برای فرد می‌ کند. در نتیجه بنا به تجویز پزشک، باید آنتی‌بیوتیک مصرف شود تا از عفونت پیشگیری گردد.
 • مراجعه به پزشک: یکی از مهمترین نکات مراجعه به پزشک است. این موضوع بدان معناست که در صورت بروز عوارضی مانند ورم، درد، قرمزی یا خونریزی، باید هرچه سریع‌تر با پزشک تماس گرفت. در نتیجه از گذشت در صورت بروز عوارض و همچنین درمان خودسرانه پرهیز کنید.
01:17
truncate dir-rtl

چروک ناحیه تناسلی

رعایت این نکات مراقبتی پس از تزریق چربی به واژن بسیار مهم است تا عوارض احتمالی پیشگیری یا به حداقل برسد. در صورت بروز هرگونه مشکل، باید بلافاصله با پزشک مشورت کرد.

چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

مواردی مانند هزینه تزریق چربی به واژن و همچنین مراقبت‌های لازم از اهمیت ویژه برخوردار است. به طور کلی رعایت مراقبت‌های لازم باعث می‌شود فرد از بروز عوارض بسیار در امان باشد. در این ممکن است فرد به دلایلی مانند رعایت نکردن نکاتی و .. با عوارضی مواجه شود. سوالی که مطرح می‌شود آن است که در چه صورت نیاز است که به پزشک مراجعه کنیم؟ اگر فرد با عوارضی که در ادامه ذکر می‌شود مواجه شد بهتر است برای بررسی وضعیت به پزشک مراجعه کند.

 • تورم شدید: اگر تورم بیش از حد انتظار باشد یا به مرور زمان افزایش یابد، باید به پزشک مراجعه کرد.
 •  درد شدید یا افزایش تدریجی درد: عمل‌های زیبایی واژن امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. اما زمانی که فرد با علائمی مانند درد مواجه می‌شود نگرانی‌های بسیاری فرد را محاصره می‌کند. به طور کلی در صورت تجربه درد شدید که با مسکن کنترل نشود یا درد به تدریج افزایش یابد بهتر است برای بررسی وضعیت به پزشک مراجعه کنید.
 • قرمزی شدید: اگر قرمزی در ناحیه تزریق شدید باشد یا به سرعت گسترش یابد باید فوری به پزشک مراجعه کرده و علت را مورد بررسی قرار دهید.
 • خونریزی قابل توجه: اگر فرد بعد از تزریق چربی به واژن شاهد خونریزی زیاد از ناحیه تزریق که قابل کنترل نباشد، مواجه شد بهتر است به پزشک مراجعه کند.
 • تب و لرز: زمانی که صحبت از تب و لرز می‌شود این موضوع بدان معناست که اگر فرد دارای تب بالای 38 درجه سانتیگراد، همچنین این موضوع به همراه لرز باشد، بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند. این موضوع ممکن است نشانه عفونت باشد
 •  ترشحات چرکی: وجود ترشحات چرکی یا بد بو از ناحیه تزریق که ممکن است نشانه عفونت باشد. در نتیجه در صورت مشاهده این علائم بهتر است آن را نادیده نگیرید.

در صورت بروز هر کدام از این علائم، حتما باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کرد تا بررسی و درمان مناسب انجام شود. عدم درمان به موقع می‌تواند به عوارض جدی منجر شود.

نتیجه‌ گیری

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن می‌ تواند به فرد در کوتاه شدن دوران نقاهت و همچنین رسیدن فرد به نتیجه دلخواه کمک کند. در این مقاله به بررسی تمام نکات در این زمینه پرداختیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *