(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

مونس پلاستی چیست؟

Contents

دلایل انجام مونس پلاستی

مونس پلاستی یکی از عمل‌های زیبایی زنان میباشد. در این جراحی چربی اضافه شکمی که روی آلت تناسلی را پوشانده برداشته میشود. همچنین در صورتی که بهش بالایی ناحیه تناسلی بیمار که مونس نام دارد، بیش از اندازه بزرگ یا برجسته باشد کوچک میشود.

علت بزرگی این ناحیه در افراد متفاوت است اما در زیرز به برخی از مهمترین عوامل چربی اضافه در ناحیه شکم و مونس اشاره میکنیم.

۱. افزایش وزن

۲.  بارداری و زایمان

۳. افزایش سن

۴. بیماری‌های هورمونی

چه افرادی کاندیدای انجام مونس ‌پلاستی هستند؟

وجود چربی اضافه در این ناحیه نه تنها باعث از بین رفتن زیبایی و کاهش اعتماد به نفس در فرد میشود. بلکه میتواند در عملکرد سیستم تناسلی نیز اختلال ایجاد کند. به همین دلیل افراد در صورت ناراحتی از این مشکل میتوانند به پزشک مراجعه کنند. در صورت تشخیص پزشک این جراحی انجام میشود. عموما مونس پلاستی با سایر جراحی‌ها مانند ابدومینولاستی یا لابیاپلاستی انجام میشود.

نکته مهم در انجام همزمان این جراحی‌ها، تحقیق و بررسی پزشک مورد نظر است. پیش از انجام عمل حتما به کلینیک پزشک مراجعه نمایید نمونه کارهای انجام شده توسط او را ببینید. تا مطمئن باشید که بهترین دکتر لابیاپلاستی، مونس پلاستی و ابدومینوپلاستی را انتخاب کرده‌اید.

همانطور که گفتیم امکان انجان این جراحی همزمان با سایر جراحی‌های زیبایی وجود دارد. اما توصیه میوشد به دلیل احتمال خونریزی، این عمل را به هیچ‌وجه همزمان با زایمان انجام ندهید. بهترین زمان انجام عمل حداقل ۳ ماه پس از زایمان میباشد.

همچنین اگر شما در آینده‌ای نزدیک قصد باردار شدن دارید، توصیه میشود مونس پلاستی را به تعویق بیاندازید و این عمل را پس از زایمان انجام دهید.

نحوه انجام مونس پلاستی

این عمل تحت بیهوشی کامل انجام میشود. پس از بیهوشی بیمار، پزشک متخصص پوست اطراف بالای واژن را برش میزند تا بتواند چربی اضافه منطقه را خالی کنید. به دنبال این فرآیند بافت پوست، ماهیچه و چربی از هم جدا میشود. به همین دلیل در پایان جراحی پوست کشیده و محکم میشود و در نهایت بخیه زده میشود. پس از انجام این جراحی تغییر چشمگیری در ظاهر ناحیه تناسلی ایجاد میشود.

بسیاری از افراد در انجام جراحی‌های ناحیه تناسلی نگران آسیب به پایانه‌های عصبی و از بین رفتن حس جنسی میباشند. در مونس پلاستی به دلیل سطحی بودن عمل و فاصله نقطه جراحی از اعصاب کولیتورس، خطر آسیب به لذت جنسی بسیار پایین میباشد. اما در انجام ابن عمل برای جلوگیری از عوارض ناخواسته، به دکتر متخصص و مجرب مراجعه کنید.

عوارض مونس پلاستی

مونس پلاستی از عمل‌های کم خط با عوارض پایین است. اما به دلیل برش پوشت و ناحیه عضلانی فرد تا ۲ هفته بعد از جراحی حس درد، کشیدگی و ناراحتی را در ناحیه تناسلی خود دارد.

ممکن است بیمار پس از جراحی تا ۱ هفته شاهد ترشح‌هایی از ناحیه برش و جراحی باشد. این امر طبیعی است و نیازی به نگرانی در صورت مشاهده آن نیست. اما اگر ترشحات رنگ زرد یا سبز داشته باشند، میتواند حاکی از عفونت باشد. بیمار در صورت این علائم باید به پزشک مراجعه کند تا از آسیب‌های ثانویه جلوگیری به عمل آید.

به طورکلی ۴ الی ۶ هفته تا بهبودی کامل زمان نیاز است. پس از این مدت فرد میتواند به زندگی عادی برگردد و فعالیت‌های سنگین مانند ورزش یا رابطه جنسی را از سر بگیرد.

  • باید به این نکته توجه داشته‌باشید که از هرگونه فشار بر ناحیه جراحی شده تا بهبود کامل بپرهیزید.

 

پاسخ

Call Now Button