(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

یائسگی

یائسگی

با توجه به افزیش سطح بهداشت و کیفیت زندگی، طول عمر افراد نیز افزایش یافته است. به همین جهت حدود یک سوم جمعیت بانوان را افراد یائسه تشکیل میدهند. اولین نکته در رابطه با بانوان یائسه این است که این افراد باید بدانند که یائسگی دلیل شاد زندگی نکردن نیست.

مشکلات ناشی از یائسگی

آگاهی از این واقعیت که بسیاری از مشکلات ایجاد شده در این دوره به راحتی قابل حل و حتی پیشگیری است به آن ها در امیدواری و داشتن زندگی نرمال و شاد بسیار کمک میکند.

زنان در این بازه زندگی خود با مشکلاتی روبرو میشوند که باید بدانند این مشکلات برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. پس از در میان گذاشتن آن با پزشک هیچگونه خجالتی نداشته باشند.

مشکلات یائسگی

مشکلات یائسگی

یکی از مشکلاتی که در این دوره پدیدار میشود، کاهش رشد هورمون استروژن است. که مشکلات زیادی از جمله تکرر و بی‌اختیاری ادرار را به دنبال دارد.

از مشکلات دیگری که بانوان در این دوره با آن دست‌و‌پنجه نرم میکنند، مشکلات جنسی است. این مشکل نیز از مواردی است که بسیاری از افراد از بازگو کردن آن و مشاوره با پزشک خود شرم میکنند.

در حالی که روابط جنسی در دوران پس از یائسگی هیچ تفاوتی با دوران پیش از آن نباید داشته باشد برخی بانوان این مشکلات را به دیل کاهش سطح استروژن طبیعی میدانند، در صورتی که تمام این مشکلات قابل حل است.

در برخی موارد بانوان با کاهش میل جنسی روبرو میشوند، که دلیل این مشکل میتواند افسردگی‌های ناشی از یائسگی باشد. به دنبال آن خشکی واژن و مقاربت دردناک ایجاد شده در این سنین شایع میشود.

عمل های زیبایی در دوران یائسگی

به صورت طبیعی با افزایش سن میزان تولید کلاژن کاهش میابد، بنابراین علاوه بر مشکلات به وجود آمده در اثر یائسگی، برخی از بانوان از فرم و ظاهر وازن خود نیز راضی نیستند.که میتواند منجر به افسردگی، سردمزاجی و بسیاری از مشکلات دیگر شود.

در رابطه با این مشکلات نیز باید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت تمایل میتوانید از گزینه هایی مانند جوانسازی واژن یا لابیاپلاستی نیز استفاده کنید.

درمان های مناسب دارویی، هورمونی، روش‌های کم‌تهاجمی و لیزر میتواند بسیاری از مشکلات این دوره را حل کند.

 بانوان حتما این مشکل را با پزشکان خود در میان بگذارند، زیرا پنهان کردن و عدم ذکر این موضوع باعث عدم درمان این مشکل در مراحل اولیه میشود. با ادامه این مشکلات، فرد میتواند به افسردگی و فاصله گیری از روابط اجتماعی دچار شود. در صورتی که مراجعه به پزشک میتواند به راحتی به درمان این مشکل و بازگشت اعتماد به نفش و حس رضایت فرد کمک کند.

درمان مشکلات یائسگی

مشکلات به‌وجود آمده در این دوره به روش‌های مختلف دارویی، لیزر و جراحی قابل حل میباشد.  در این میان لیزر یکی از روش‌های است که اخیرا در کنار سایر روش‌ها مانند دارو‌ها، نتایج بسیار مطلوبی را به همراه داشته است.

درمان یائسگی

درمان یائسگی

توصیه پزشکان

با توجه به مطالب گفته شده، درمان مشکلات ایجاد شده در دوره یائسگی ساده است. اگر شما هم با این مشکلات دست‌ و پنجه نرم میکنید، بدانید که تنها نیستید و بسیاری از افراد به این معضلات دچار میشوند.

اما نکته مهمی که باید بدانید این است که از بازگویی این مشکلات خجالت نکشید و حتما پزشک خود را در جریان بگذارید، زیرا درمان این مشکلات در مراحل اولیه به سلامت جسم و روح شما کمک خواهد کرد.

یکی از توصیه ‌های دیگر پزشکان به بانوان در این دوره، انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش است. زیرا بسیار برای سلامتی جسمی و روحی آن‌ها مفید خواهد بود.​

پاسخ

Call Now Button