(021)22039952 - 22056809
تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

ترمیم زخم با نوردرمانی

ترمیم زخم با نوردرمانی

نور درمانی چه تاثیری در ترمیم زخم های ناشی از جراحی و یا صدمات ورزشی دارد؟
آیا از مزایای ترمیم زخم با نوردرمانی مطلع هستید؟
آیا می توان از نورپلاریزه در درمان تبخال تناسلی استفاده کرد؟

پاسخ تمام سوالات فوق در ادامه ی مطلب آورده شده است. پس با ما همراه باشید.

بایوپترون چیست؟

نورپلاریزه طیفی از نور خورشید می باشد که از آن در علم پزشکی استفاده های متعددی می شود. از مهم ترین مزایا و کاربردهای نورپلاریزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تسریع در ترمیم زخم های جراحی و محل بخیه ها به میزان دوبرابر
 2. کاهش درد ناشی از جراحی یا درد ناشی از صدمات ورزشی به میزان نصف درد اولیه
 3. تشدید فعالیت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه افزایش مقاومت جسمانی در برابر بیماری هایی مانند تبخال، زونا و بیماری های تنفسی
 4. کاهش التهاب و درد در بیماری های روماتیسمی و مفصلی
ترمیم زخم با نوردرمانی

درمان تبخال تناسلی با نور درمانی

تاثیر نور درمانی در التیام زخم

 • مکانیزم تاثیر نور درمانی از طریق جذب نور در سطح میتوکندری سلولی است که به نوبه ی خود باعث شروع واکنش های زنجیره ای در سطح مولکولی می گردد.
  این امر در نهایت منجر به افزایش انرژی سلولی و فعال شدن اسید نوکلئیک می شود که در ترمیم زخم بسیار موثر است. به همین دلیل از این روش در تسریع ترمیم‌های بعد از جراحی‌های زیبایی ناحیه تناسلی مانند لابیاپلاستی یا جوانسازی واژن نیز استفاده میشود، تا فرد سریعتر به زندگی عادی خود برگردد.
 • مکانیزم دوم تاثیر نور درمانی:
  این روند مربوط به بخش مادون قرمز است که از طریق اثرات فیزیکال روی کانال های کلسیم غشای سلولی می باشد.

تاثیر نور درمانی در جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

جوانسازی صورت ۴D با فوتونا

درمان زخم با نور درمانی باعث تحریک فاکتورهای رشد در خون و پوست می شود. این فاکتورها ساخته شدن عروق را تحریک کرده و به نوبه ی خود، خونرسانی به بافت را افزایش می دهد.

از سوی سلول های كراتينوسيت در پوست و فیبروبلاست، سلول های اصلی در کلاژن سازی می باشند که تحریک این سلول ها با فوتون های نور باعث؛ تسریع ترمیم زخم می گردد.
ذکر این نکته لازم است که در نور حاصل از بایوپترون اثری از امواج ماوراء بنفش وجود ندارد. لذا براحتی می توان آن را برای درمان چین و چروک های صورت نیز بکار برد.

 • از تاثیرات دیگر نور درمانی با بایوپترون می توان به تاثیر آن در بهبود زخم های مزمن، زخم پای دیابتی، زخم ناشی از سوختگی، همچنین کاهش دردهای مفصلی به دنبال بیماری های روماتیسمی و آسیب های ورزشی اشاره کرد.

افزایش قوای بدنی با نور درمانی

یکی از اثرات جذاب نور درمانی، افزایش سطح ایمنی بدن می باشد. این اثر از طریق فعال شدن دیواره ی سلول های لنفوسیت B که مسئول تولید آنتی بادی علیه ویروس ها هستند، می باشد. لذا در درمان بیماری هایی مانند تب خال تناسلی و زونا کاربردی می باشد.

بعد از نور درمانی در هر جلسه به ناحیه ی مورد نظر سطح جذب دارو در محل افزاش یافته و لذا در تسریع درمان تب خال نیز موثر واقع می شود.

لیزر زخم

لیزر ترک شکم بعد از حاملگی

کلام آخر

شایان ذکر است که دکتر سونیا کاظم زاده در کلینیک خود از سال ۱۳۸۴ از این فن آوری نوین در درمان بیماری های ویروسی ناحیه تناسلی و همچنین ترمیم زخم ها، جراحی ناحیه تناسلی و شکمی، بهره وری داشته ایم و بعنوان یک تجربه با ارزش نحوه استفاده از آن را در کلاس های آموزشی متعدد در اختیار همکاران جراح، قرار داده ایم.

 

پاسخ

Call Now Button